Extraliga U19 se chýlí ke konci základní části a naši borci vycestovali na své poslední venkovní zápasy na palubovky Písku a Sokola pražského. Ani v jednom případě se však překvapení nekonalo, a tak odjížděli naši junioři zpátky do Plzně bez výhry.

Sokol Písek Sršni - BK Lokomotiva Plzeň 83 : 55(28:15 44:26 61:44)

Hned od úvodu se ukázalo, kde nás bude nejvíce tlačit bota a to bylo pod košem. Domácí Novák se hned třikrát za sebou snadno prosadil a domácí bez našeho odporu získali vedení. Zatím co z projevu píseckých hráčů byla cítit energie, odvaha a nebojácnost, našim hráčům právě tyto atributy chyběly. Tedy s výjimkou Ondry Fleischhanse, který se dost osamoceně snažil korigovat narůstající rozdíl ve skóre, ale samozřejmě na vše stačit nemohl. Nicméně jeho výkon a nasazení v utkání je potřeba ocenit. Jedinou pozitivní pasáží v utkání byla 3. čtvrtina, která skončila 18:17 v náš prospěch. Zde jsme dokázali splnit taktické pokyny a dát do hry více než v úvodních dvou čtvrtinách. Bohužel v závěrečné části naše hra znovu upadla, a tak konečný výsledek se dá nazvat debaklem.

Sokol Pražský - BK Lokomotiva Plzeň 52 : 35(9:16 18:23 38:29)

Na Sokole jsme rozhodně nebyli favoritem utkání, nicméně náš plán neprodat kůži lacino nám vycházel celý poločas. Kluci od úvodu plnili taktické pokyny, na útočné polovině hráli kolektivně a odměnou jim bylo v celku překvapivé vedení. I ve 2. čtvrtině jsme dokázali držet domácí na uzdě a skóre na obou stranách přibývalo doslova po kapkách. Kuriózní skóre 18:23 rozhodně nevypadalo na extraligový souboj. Bylo jasné, že domácí tým musí po pauze změnit hodně na svém projevu, aby uspěl a na to byli naši hráči také upozorněni. Musím však říci, že to nebyli domácí hráči, kteří nás donutili k chybám. Kluci zcela opustili kolektivní hru, uchýlili se k individualistickým akcím a to byla voda na mlýn pro Sokol. Již po pěti minutách bylo vyrovnáno 25:25 a na konci 3. čtvrtiny jsme již prohrávali 38:29. Ani v posledním období jsme se nedokázali vrátit ke své hře, a tak se překvapení nekonalo. Domácí si po myslím jejich nejhorším výkonu mohli vydechnout a nám nezbývá než se dále poctivě připravovat a v posledním dvoukole na domácí palubovce zabojovat o šestou výhru.

Tabulka, výsledky a rozpis utkání