Ve čtvrtek 11.2. jsme dohrávali klubové derby v KP mužů s Loko „B". Z hlediska postavení v tabulce byl zápas pro nás důležitější než pro naše klubové rivaly. Pokud jsme se chtěli udržet v boji o vítězství v soutěži tak jsme museli vyhrát.
Jenže „béčko" není žádná snadná kořist. Jednak jeho hráči hrají uvolněně, bez bázně a hany a jejich posila Honza Zeman, který nastupoval ještě na startu sezony za náš „A" tým budí po kraji respekt.

Nám hrála do karet stanovená taktika, pravidelný trénink a sázka na kolektivní pojetí hry.


Loko "C" vs. Loko "B" - 61:55 - statistiky

Vstup samotného zápasu vyšel lépe nám. Díky dvěma rychlým trojkám jsme vedli 6:2. Jenže pak přisel útlum. Jako bychom se namlsali, že asi nemineme tak jsme stříleli a stříleli. Bohužel s výsledným efektem nula. Na hřišti dominovali spíše obrany. Nám fungovala výpomoc a hluboké odstupování zatímco „béčko" těžilo z doskoku na obou stranách palubovky. První dějství 17:16 pro nás. Ve druhé čtvrtině jsme byli bez energie. Stále převládala střelba i tehdy kdy jsme měli možnosti snadného nájezdu. Nebylo tak s podivem, že v poločase jsme padali 30:35. Do třetí čtvrtiny jsme se konečně vyburcovali a probrali. Mnohem více se začalo komunikovat, hecovat a konečně chodit do koše minimálně pro fauly. V tento moment jsme velice dobře bránili. V této činnosti dominoval především zubák Altís, který byl naším obranným pilířem. Odměnou nám bylo vedení o 10 bodů, které jsme již nepustili do konce zápasu. Bohužel, ale musíme konstatovat, že závěr zápasu nebyl z naší strany zahrán dostatečně zkušeně. Vyprodukovali jsme zhruba 5 zbytečných ztrát a několik špatně volených střel. Není, ale třeba věšet hlavu, poněvadž je to ideální ponaučení do dalších zápasů. Závěrem musíme za výkon pochválit mladíka Martina Bílka.