V dané chvíli stěžejní utkání, kterým jsme si potřebovali zlepšit naše postavení a zvýšit sebevědomí. Ačkoliv jsme na půdě Hradce zvítězili vysokým rozdílem, náš tým doznal od té doby značných obměn a bylo třeba jít do utkání s pokorou a maximální koncentrací a nasazením.

To se nám však nepodařilo, ihned z úvodního rozskoku jsme inkasovali hloupý koš a v tomto duchu se nesla i celá první čtvrtina. Nepomohl time out ani střídání. Náskok hostí se jednoduše bez většího odporu vyšplhal na 8:21. Bylo nutné zvýšit nasazení ve všech činnostech a dát do boje daleko víc ze sebe. I když jsme nehráli zrovna líbivý basketbal, pomalu se nám dařilo snižovat bodový rozdíl. Zásluhu na tom měli především oba Ondrové. V poločase byl rozdíl pouhý bod a již se nám lépe dýchalo. V šatně jsme si připomněli, oč hrajeme, kde a v čem je třeba zlepšit hru. Od úvodu třetí části jsme na Hradec vlétli a sérií 9:0 získali na okamžik více klidu. Hostující trenér si vzal okamžitě time out a za další 4. minuty, i díky naší špatné střelbě TH, bylo opět vyrovnáno 49:49. Další mini šňůra 9:2 a vedení 58:50 před začátkem čtvrté části bylo vzhledem k průběhu povzbuzující. Naštěstí jsme si hostující tým blíže k tělu nepustili a zlepšenou hrou na útočné polovině jsme nakonec zvítězili až nečekaným dvaceti bodovým rozdílem, který rozhodně neodpovídá vývoji. Úkol tedy nakonec splněn a je potřeba dál pracovat na zlepšení souhry na obou polovinách. Velkou slabinou byla dnes střelba trestných hodů. Přesto jsme vstřelili takřka 90 bodů.

BK Lokomotiva Plzeň - Sokol Hradec Králové 88 : 68 (8:21 37:38 58:50)