Ve čtvrtek 10.12. jsme předehrávali zápas KPI mužů proti lídrovi tabulky, proti Klatovům. Zápas byl pro nás extrémně důležitý z několika faktorů. Prvním a asi tím hlavním bylo postavení v tabulce. Případná prohra nás mohla namočit do sestupových vod, na což náš celek není zvyklý. Dalším faktorem byla skutečnost, že se nám momentálně zrovna nedaří. Důkazem byly 3 prohry v řadě. Momentálně nám nehravá ani marodka. Do toho nám Klatovy nic neulehčili a dorazili s několika hráči z 2.ligy.

Loko „C" - Klatovy 62:57 - statistiky

Zápas začal asi jak se čekalo. My sázeli na rychlejší hru s následnými vniky do koše a výhozy na volného hráče, zatímco Klatovy hojně využívali svá kila a zkušenosti ve vymezeném území. Nám v tento čas zápasu vázla finální přihrávka. Dokázali jsme dobře rozhodit míč nebo zahrát systém, ale konečné uvolnění vždy selhalo, jen tím, že nám Klatovy příhru tečovaly nebo dokonce chytily. Po první čtvrtině svítil stav 16:17 a všem bylo jasné, že to bude vyrovnaný zápas. Ve druhé čtvrtině se hra prakticky neměnila. My se poměrně slušně dokázali uvolnit, ale buď jsme střelu nedali, nebo byl náš nájezd takový polovičatý až bojácný. Zkušení hosté nás tak velice často dokázali při zakončení v nájezdu rozhodit a my nebyli úspěšní. Klatovům stále a stále fungovala hra do vymezeného území, jenže...... Ve druhé čtvrtině jsme si čím dál více začali uvědomovat, že pokud budeme kolektivně bránit a pokud budeme dostatečně utěsňovat vymezené území, tak tím hodně Klatovům sebereme vítr z plachet. To se také stalo. Ve 3.čtvrtině, jsme šli poprvé do vedení a začalo se blýskat na lepší časy. Bohužel, to ale vydrželo jen snad 3 minuty. Poté Klatovy přitvrdily, zjednodušili hru a zhruba 6 minut před koncem šli do vedení o 7 bodů. V tento moment jsme byli hodně dole. Po následném timeoutu jsme opět začali hrát herní systém čímž se dali všichni do pohybu a najednou z toho vyplývali volnější až volné střely. Dále zaúřadovala zkušenost na naší straně v rozehře a 10 vstřelených bodů v řadě nás vyhouplo do sedla a do vedení. Ráz zápasu se tak zcela otočil a nejednou jsme byli nahoře my a Klatovy dole. Utkání jsme již nepustili a kdybychom proměňovali šestky, tak mohlo být skóre ještě konfortnější. Trestné hody jsme měli v poslední minutě 12/5 !!!!!!!! a to nic moc. Klatovům děkujeme za fajn zápas.