O víkendu měl tým U17 B, který je složený převážně z kluků ze soutěže U15, první zápas.

Soupeř ze Sokolova budil respekt svými fyzickými předpoklady, ale začátek utkání patřil nám. Věděli jsme, že musíme hrát rychlý basket a nezačít se přetlačovat. První polovina utkání se nám podařila a těžili jsme z naší rychlosti a organizované hry. V poločase naše vedení o dva body nezajišťovalo jisté vítězství, takže jsme věděli, že musíme dále šlapat naplno.

Třetí část hry se nám ale nedařila. Přišly zmatky v obraně i v útoku a soupeř nám odskočil na osm bodů. Každý bod nás stál hodně sil.

Poslední čtvrtina byla vyrovnaná, ale soupeř neustále vedl o pár bodů. V posledních dvou minutách se nám podařilo ubránit a z protiútoku proměnit lehké dva body. Pět sekund do konce jsme dokázali jít do jednobodového vedení a soupeř si vzal oddechový čas. Věděli jsme, že musíme v obraně komunikovat, vyhnout se clonám a nenechat zakončit z krátké vzdálenosti. Nakonec soupeř nepřesně zakončil ze vzdálenosti trestného hodu, ale získal doskok pod košem. Druhou šanci Sokolov nezahodil a se závěrečným klaksonem proměnil.

Sehráli jsme divácky atraktivní utkání. Kluci hráli velmi dobře, ale během utkání jsme měli slabé chvíle. Závěrečný nápor ukázal, že jsme schopni hrát a vyhrávat se starším soupeřem, ale musíme si udržet koncentraci po celé utkání.

BK Loko Plzeň „B" - BK Sokolov 72:73

Kompletní statistiky