Minulou sobotu náš tým poskládaný především z hráčů U17, doplněné o tři hráče U19, nastoupil ke svému prvnímu utkání v oblastním přeboru, soupeřem nám byly Strakonice.

Úvod utkání se nám celkem vydařil, po pěti minutách jsme vedli 10:2 a vše nasvědčovalo tomu, že zápas bude mít hladký průběh. Po té, co jsme ale vystřídali, se naše hra sesypala jako domeček z karet. Neplnili jsme základní pokyny v obraně a díky špatnému doskoku jsme soupeři dovolili několik lehkých košů z druhých pokusů.

Jelikož jsme jako tým neabsolvovali ani jeden trénink společně a družstva U17 a U19 hrají jiné herní systémy, v útoku to byl v první čtvrtině jeden velký chaos, proto jsme museli po zbytek utkání zjednodušit naši útočnou hru a zapojit více „pick and roll" a hru jeden na jednoho.

V druhém dějství jsme začali plnit pokyny a díky zlepšenému doskoku a několika získaným míčům jsme se mohli opřít o rychlý protiútok, z kterého jsme vytěžili několik snadných bodů. V poločase jsme tak soupeři odskočili na 46:28.

Hráči pochopili, že čas na hřišti si musí zasloužit, a tak šli do druhé poloviny utkání s větším odhodláním. Náš herní obraz se o 100% zlepšil, a i když jsme prostřídali, na hřišti to nebylo vůbec znát. Do utkání tak mohli nastoupit všichni hráči a nakonec se i všichni hráči zapsali do listiny střelců.

Od magické stobodové hranice nás dělily pouhé dva body, a i když se nám nepodařilo této hranice dosáhnout, na všech hráčích byla vidět radost z prvního vítězství v sezóně.

BK Lokomotiva Plzeň „B" - SKB Strakonice 98:65

Střelci: D. Fleischhans 25, R. Pitra 22, R. Cibulka 12, L. Karlíček 10, D. Pulda 8, M. Schwob 6, F. Kadaně 5, A. Nechutný 3, M. Kuncl 3, M. Kašpar 2, Š. Petrlík 2