Basketbalový klub BK Lokomotiva Plzeň nabírá nové děti již od pěti let. V roce 2010 spustil chlapecký basketbalový klub BK Lokomotiva Plzeň a dívčí basketbalový klub DBaK nový projekt basketbalových přípravek v Plzni a blízkém okolí.

Pro školní rok 2015/2016 se basketbalové přípravky rozrostou do dalších nových destinací. Basketbalový potěr je v klubu, který umí efektivně pracovat s mládeží, příslibem do budoucna.

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo projekt basketbalových přípravek pro tento školní rok rozšířit o několik nových destinací. V tuto chvíli je jisté, že přípravky budou probíhat v tomto školním roce na těchto místech: 13. ZŠ, 15. ZŠ Křimice, 25. ZŠ, 26. ZŠ, 28. ZŠ, 34. ZŠ, Masarykova ZŠ, SPŠE - Slovany a ZŠ Holýšov," vypočítává šéftrenér minibasketbalu na plzeňské Lokomotivě Filip Marian.

„Každým rokem máme více a více dětí, což svědčí o vynikající dlouhodobé koncepci tohoto projektu. V tom, že naši práci odvádíme zodpovědně, nás utvrzují i rodiče, kteří jsou s vedením a náplní tréninků velmi spokojeni," říká Filip Marian.

„V některých destinacích nabíráme nové děti dokonce již od tří let. V ostatních basketbalových přípravkách pak přijímáme chlapce a dívky od 5 let," doplňuje Marian.

Hodiny přípravek vedou kvalifikovaní a proškolení trenéři dle nejnovějších trendů a zásad sportovního tréninků dětí.

„Snažíme se děti učit a rozvíjet k pohybové všestrannosti. Nynější generace dětí má obrovské problémy s koordinací pohybu, a proto pečlivě pracujeme především na koordinačních a balančních cvičeních," poodhaluje hlavní náplň basketbalových kroužků Marian.

„Na basketbal se v hodinách začínáme více specializovat až od 6 let, prioritou však zůstává všestranný rozvoj osobnosti dítěte. Všechny tréninky se snažíme dělat zábavnou a soutěživou formou. Usilujeme o to, aby děti byly do tréninku natěšené a zapálené," dodal Marian.

Bližší informace o destinacích basketbalových přípravek najdete na internetové adrese www.tjloko-plzen.cz/basketbal.

Případné dotazy zájemců o basketbalovou přípravku zodpovíme na e-mailové adrese marianf@tjloko-plzen.cz nebo na telefonním čísle 728 004 046.

Zdroj: http://plzensky.denik.cz/ostatni_region/lokomotiva-laka-na-basketbal-20150902.html