Po roce, kdy jsme spadli do ligy, naši borci U19 pod vedení S. Mariana dokázali díky skvělým výkonům postoupit zpátky mezi ty nejlepší!

Komentář hl. trenéra S. Mariana: „Po losu baráže jsme znali sílu Vyšehradu, který těsně před zápasy posílili ještě Bělohradský s Jovanovičem. Naši hráči však přípravu na baráž pojali velmi zodpovědně a i do pátečního utkání vstoupili s velkou touhou uspět. V úvodu zápasu na nás byla znát nervozita, avšak v druhé čtvrtině jsme začali v utkání dominovat, výborně jsme bránili a dovolili soupeři pouhé 4 body. Navíc naše pohyblivá a důrazná hra v útoku ničila soupeře, který v této fázi zápasu kvalitou nestíhal. V druhém poločase jsme malinko polevili, čehož využíval především Bělohradský, naštěstí jsme v závěru třetí čtvrtiny opět navýšili rozdíl ve skóre. V Poslední čtvrtině jsme chtěli vyhrát co největším rozdílem, abychom měli co nejvýhodnější pozici, pro další utkání baráže, což se povedlo a slavili jsme vítězství 93:50. V sobotním zápase porazil po boji Vyšehrad N. Jičín, což znamenalo, že bychom postoupili i při menší nedělní porážce. Hráči však byli odhodláni i poslední utkání sezóny zvítězit a i když náš výkon již postrádal takovou koncentraci, jako v pátečním utkání, vytvořili jsme si dostatečný rozdíl ve skóre a utkání zcela kontrolovali. Po závěrečném hvizdu propukla velká radost a oslavy splněného cíle sezóny. Mám samozřejmě velkou radost, že kluci cíl takto zvládnuli, sezóna byla velmi náročná i po nesportovní stránce a my jsme ji dokázali projít s pouze jedinou porážkou. Od odvetného zápasu s Kroměříží tým skvěle pracoval a zaslouženě si vybojoval místo mezi elitou."

BK Lokomotiva Plzeň - Sokol Vyšehrad 93:50 (19:13, 41:17, 58:27)

Sokol Vyšehrad - BC Nový Jičín 85:77 (24:27, 39:31, 59:54)

BC Nový Jičín - BK Lokomotiva Plzeň 73:95 (14:28, 31:56, 53:77)