V prvním střetnutí play off jsme narazili na tým JBC Brno. Velmi silný celek, který se může opírat především o trojici Šmíd, Šiška a Kozina, nám docela zatopil.

Brno podle očekávání přijelo v nejsilnější možné sestavě. Především Šiška nám dělal v první čtvrtině velké problémy, zaznamenal 13 bodů a Brno i díky jeho skvělému výkonu vyhrálo úvodní dějství vysoko 28:18. I v druhé čtvrtině hráli hosté velice dobře a vybudovali si až 13ti bodový náskok, 4 minuty před poločasovou přestávkou. Následné minuty jsme ale zabrali a úsekem 16:6 jsme zkorigovali skóre a snížili na 45:48. I když skóre bylo v následující desetiminutovce vyrovnanější, Brno si stále drželo mírný náskok. Do poslední čtvrtiny jsme vstupovali za stavu 62:68 a věděli jsme, že už není na co čekat. Po dlouhé době jsme se dostali 6 a půl minuty před koncem do vedení, díky odvážným nájezdům M. Davida, který za poslední dějství zaznamenal 11 bodů. Šli jsme do vyrovnané koncovky, ve které jsme si vytvořili mírné vedení, soupeř musel faulovat a my trestné hody proměnili. Stav byl 78:74. Poté se prosadil hostující Šmíd, snížil na rozdíl 2 bodů. Brno ještě mělo možnost poslední střely, ta ale nenašla svůj cíl, a tak jsme se mohli radovat z prvního vítězství play off.

Již tento pátek nás čeká druhé utkání, tentokrát v Brně.

BK Lokomotiva Plzeň - JBC Brno 80:78 (18:28, 45:48, 62:68)

Nejlepší střelci: V. Honomichl 19, K. Říha 14, M. David 13

Hráč utkání: L. Pecka 8 bodů a 19 doskoků - užitečnost 24