Uplynulé dva zápasy nás čekal přímý souboj o první místo, hráli jsme totiž 2 zápasy proti Slavoji Plzeň. Pokud jsme chtěli právě tohoto soupeře vystřídat na prvním místě v tabulce, museli jsem bez debat dvakrát vyhrát.

Na zápasy jsme se poctivě připravovali, věděli jsme co od soupeře čekat, ale každý, kdo hrál nějaký sport ví, že trénink je jedna věc a samotný zápas věc druhá.


V prvním zápase v sobotu jsme od začátku diktovali tempo hry my. Poměrně se nám dařilo střelecky v útoku, což na Slavoji nebývá zvykem. K tomu jsme ve třetí čtvrtině ještě více začali kolektivně bránit, doslova jako jeden muž. Pak o našem vysokém vítězství nebyl pochyb.

Nedělní partie začala již dlouhé hodiny před zápasem. Každý z nás si totiž musel uvědomit, že sobotní vítězství o 30 bodů nic neznamená. Slavoj bude 100% bojovat a bude chtít vyhrát.
Tato domněnka se jasně potvrdila. Hráči soupeře začali opravdu tvrdě, ne zákeřně, ale tvrdě. Oslavovali každý koš, každý pozitivní moment a tím nám dávali jasný budíček. My jsme však byli připraveni. Když bylo potřeba, tak jsme si na rovinu řekli chyby a jak to již u nás chodí tak to každý bral. I v tom je naše síla. Postupem času jsme přebírali otěže zápasu do vlastních rukou a zvítězili opět vysokým rozdílem.

Nyní jsme v průběžném pořadí na prvním místě, ale ještě nás čeká 5 zápasů, takže vyhráno není. Musíme být nadále ostražití, nadále poctivě pracovat v tréninku a nemyslet si, že jsme nějaké hvězdy. Každý z nás, ale ví, že o to se lodivod týmu postará :)). Má k tomu pomocníky jako je běžecká pyramida apod., že p.Suchan:))

Podrobný komentář a kompletní statistiky z obou zápasů:

Slavoj Plzeň - Loko „C" 54:83 (16:21, 32:43, 40:62)
Loko „C" - Slavoj Plzeň 86:63 (24:17, 40:33, 66:52)