V uplynulém týdnu museli naši kadeti čelit tváří v tvář lídrovi tabulky z Nymburka a poté Pardubicím, v obou případech, ale bez hlavních opor, a tak naši borci především proti Nymburku neměli mnoho šancí.

Utkání proti Pardubicím nebylo tak špatně rozehrané, první čtvrtinu jsme vyhráli a v poločase jsme se ještě drželi na dostřel 5 bodů, po té ale přišel výpadek a soupeř zvýšil své vedení na rozdíl 20 bodů. S tím už se nám nepodařilo nic udělat a i když jsme vedení snížili, na obrat v utkání to nestačilo. Na to, že nám chyběli 4 hráči ze základní pětky, jsme podali velice sympatický výkon a za prohru se nemusíme vůbec stydět.
 
Zápas proti Nymburku, který má v dosavadním průběhu soutěže pouze jednu prohru, měl hororový scénář. Na úvodní čtvrtinu, ve které se nám podařilo zaznamenat pouhé dva body budou asi všichni chtít honem rychle zapomenout. Nedá se ale nic dělat, je dobré, že si hru proti presingové hře mohli vyzkoušet mladší hráči, kteří tak mohli nasbírat cenné zkušenosti a zároveň zjistit na čem musejí pracovat v tréninku.

S. Marian:Bohužel v naší sestavě v zápasech chyběli zranění či nemocní Výcha, Kozák, Král a Schwob. Kromě těchto 4 hráčů ze základní pětky, ale i další drobná zranění hráčů, kteří nastoupili, nám neumožnilo být soupeřům důstojným protivníkem. Jediným pozitivem zápasů bylo zapojení hráčů z kategorie U15, někteří předvedli sympatický výkon. Nyní se musíme dát především zdravotně do pořádku a připravit se na následující utkání."

BK Lokomotiva Plzeň - Synthesia Pardubice 72:87 (21:15, 38:43, 52:72)

BK Lokomotiva Plzeň - BA Nymburk 30:105 (2:20, 17:54, 25:79)