K posledním dvěma zápasům základní části zajížděl Basket Západ na půdu Jindřichova Hradce a Brna. V obou zápasech bylo o co hrát, poněvadž šlo o umístění před nadcházejícím play off. Pokud by tým uspěl, tak mohl být na třetím místě a mít tak výhodu domácího prostředí a nebo pokud by neuspěl tak mohl být i pátý a tudíž začínat play off na palubovce soupeře. Nyní již můžeme říci, že se nám povedlo oba zápasy vyhrát a upevnit si tak třetí místo v tabulce po základní části. Sobotní zápas v J.Hradci byl velice bojovný. Hrál se basketbal vysoké úrovně a náš celek v něm předvedl kolektivnější a disciplinovanější výkon. Slavili jsme tak důležité vítězství 93:82. Nedělní zápas s posledním celkem tabulky, Brnem, byl poznamenán pozdním příjezdem našeho celku na utkání. Naši hráči šli na plac téměř bez rozcvičení ale i tak se jasně projevila kvalita našeho celku. Basket Západ si do poločasu vytvořil 6-ti bodové vedení, které během třetí čtvrtiny navýšil až na 16 bodů a nakonec zvítězil 79:71. Po základní části tak skončil náš celek na 3.místě a prvním kole play off ho čeká atraktivní soupeř Pardubice. O přesných termínech a místech zápasů play off se dozvíte z našeho portálu.