79:59
(19:11, 42:29, 57:43)

18/12/2010

Fauly 17:20, trojky 3:3, trestné hody 28/24:25/16, 1056 diváků.

Na palubovce vysoce favorizovaných Východočechů jsme neodehráli špatný zápas. Domácí začali bez patřičného nasazení, v úvodu dominovaly obrany. V šesté minutě byl stav 6:5 pro domácí, kteří ovšem v závěru první čtvrtiny přece jen odskočili na osmibodový rozdíl.
Ve druhém dějství Pardubice zlepšili střelbu z pole (v utkání 43% : 33% ) a jejich náskok začal přece jen narůstat. Náskok Východočechů narostl na dvacet bodů 39:19, ale v závěru první poloviny jsme poslední úsek vyhráli 10:3 a drželi stále přijatelný rozdíl. Oproti předchozímu zápasu jsme daleko lépe doskakovali. Domácí měli jen o čtyři doskočené míče více 38:34, rovněž v počtu ztracených míčů jsme s favoritem drželi krok 14:16.
Ve třetí čtvrtině jsme po trojce Kubizňáka snížili rozdíl na pouhých devět bodů, ale následná bodová šnůra domácích rozhodla. Pardubice nepřipustili komplikace a utkání dovedli nakonec do vítězného konce. Výhra domácích byla zasloužená, lépe střílel a přehrál nás v rychlých protiútocích ( v zápasu 8:0). Přesto náš výkon snesl jistá měřítka a může být příslibem do dalších bojů v soutěži.
U domácích se čtyři hráči dostali před desetibodovou hranici, u našeho týmu se to podařilo jen Pavlu Fránovi, který se stal s patnácti body nejlepším střelcem zápasu, navíc zaznamenal osm doskoků. Přes desetibodovou hranici je z našeho týmu dostal ještě Milan Soukup.