BK Loko INTERCONEX Plzeň vs. BK Breda Weinstein Opava
Mattoni NBL (2010/2011)

51:64

13/11/2010 19:30

Do dalšího utkání jsme nastoupili už s novou posilou na postu rozehrávače Štěpánem Vrublem. První čtvrtinu jsme zahájili náporem a ve třetí minutě jsme vedli 8:3. Hosté však za další dvě minuty skóre srovnali. V dalším průběhu úvodního dějství se rozstřílel zejména Pavel Frána a začali jsme si budovat mírný náskok. V závěru čtvrtiny jsme rovněž skórovali po rychlém protiútoku, a když se k tomu přidala solidní obrana, vznikl po deseti minutách nadějný desetibodový náskok.
Hosté ovšem v průběhu druhé čtvrtiny začali rozdíl ve skóre pomalu ale jistě ukrajovat. Ještě v 15. Minutě jsme vedli 25:17, ale po dalším pěti minutách Opava bodové manko smazala. Důležité koše hostů zde střílel hlavně Blažek. Ve třetí čtvrtině se na palubovce rozpoutal obrovský boj, takže diváci příliš basketbalové krásy neviděli. Hosté šli do mírného náskoku, který nejvíce narostl na sedm bodů. Náš celek ale nesmírnou bojovností dokázal po třiceti minutách držet náskok soupeře na nadějných čtyřech bodech.
Velký boj pokračoval v závěrečné čtvrtině. Ve 32. minutě jsme srovnali skóre na 49:49 a ještě ve 36. minutě byl rozdíl ve skóre jediný koš ve prospěch Opavy. Pak ovšem přišla trojka Štece a jeho další koš, což odpor našeho celku zlomilo. Ve snaze smazat rozdíl přišlo několik chyb, střelba byla uspěchaná a na zvrat chyběl zejména čas. Opava v samotném závěru ještě svůj náskok navýšila na konečných třináct bodů.