BK Přeštice vs. TJ Lokomotiva Plzeň "C"
Krajský přebor muži C (2009/2010)

84:79

19/01/2010 19:45

K zápasu jsme odcestovali v nekompletní sestavě, ale především absence Vaška Bohma a trenéra S.Kozla se ukázala jako klíčová, ale popořádku. Do zápasu jsme vstoupili dobře, jednoduchými koši jsme se ujali vedení 4:0, následně 10:4 a vše vypadlo růžově. Dokázali jsme bez problémů přecházet své obránce 1 na 1 z čehož pak vznikali volné střely a snadnější zakončení. Jenže ihned od úvodu byl problém s obranou. Především Přeštičtí dlouzí hráči nám dělali obrovské problémy. Jednak nás dokázali přehrávat, ale i proměňovat velice těžké, mnohdy až náhodné střely což jim vydželo až do konce zápasu. Po první čtvrtině byl tak stav 24:22 pro nás. Ve druhé čtvrtině se obraz hry nikterak nezměnil, poločasové skóre 40:39 pro nás. Ve druhém poločase se ještě více projevily 2 faktory. Za prvé to byla opět špatná obrana dlouhých hráčů soupeře. Nikdo nemůže nikomu vyčíst málo snahy, ale především opožděný boj o pozici pod naším košem byl klíčem k neúspěchu. Je pravdou, že občas zaspali i malí hráči na výpomoci. Za druhé se nám přestala tolik dařit střelba z delší vzdálenosti. Přeštice bránili velice zataženou osobní obranu, kde byl nájezd až do koše téměř nemožný. Malý hráči před našimi malými couvali až do bedny tudíž námi volené střely byli sice správné řešení, ale ne účelné, poněvadž se naše procento střelby začalo rapidně propadat. Po třech čtvrtinách jsme tedy prohrávali 57:66. Do poslední čtvrtiny jsme vstoupil s nátlakovou obranou po celém hřišti, což neslo ovoce. Během 1 minuty jsme dokázali stáhnout náskok soupeře na 2 body. Po timeoutu domácích jsme v nátlaku pokračovali a ve 3.minutě šli do vedení 73:71. Ježe potom jsme opět nedali několik volných střel zatímco soupeř vstřelil 8 bodů v řadě. I když jsme dále bojovali tak na zvrat již nebyli síly. Ve druhém poločase se maximálně projevila absence trenéra, poněvadž náš celek hrál téměř bez střídání, když na lavičce bylo dalších 6 hráčů. I když jsme byli v zápase basketbalovějším týmem tak jsme se nakonec museli sklonit před výkonem domácích, které po celý zápas táhli Brož se Šobrem, autoři 61 bodů. Nikomu z našeho týmu nelze vyčíst, že by se nesnažil, ale včera se projevilo, že našemu celku zkrátka nesedí styl hry kde všichni hrají všechno a jsou porušovány základní principy basketbalu, ale na druhou stranu účel světí prostředky. Přešticím gratulujeme.