Krajský přebor muži C (2013/2014)

69:75
(16:21, 38:47, 52:65)

29/09/2013 18:00

V neděli jsme ve finále krajského poháru u nás přivítali rivala z Klatov, kterému jsme měli co vracet z předešlé sezóny. Ačkoliv jsme je loni ve finále KP nakonec udolali, byli to právě Klatovy, kdo dva krát radoval z vítězství v našich dvou vzájemných zápasech v regulérní sezóně a dokonce i z celkového vítězství krajského přeboru minulé sezóny.

Do zápasu jsme vstoupili lépe a po třech minutách jsme vedli 6:2, nicméně soupeř pak přitvrdil a rychlými koši průběh první čtvrtiny zvrátil na svoji stranu. Od začátku se hrál poměrně tvrdý basket, na který nejsme příliš zvyklí. První čtvrtku nakonec Klatovy vyhrály 16:21 a věděli jsme, že naši hru budeme muset výrazně zlepšit, jestli chceme pomýšlet na výhru. Bohužel druhá čtvrtina nebyla nijak výrazně lepší, naopak jsme více propadali v obraně. Právě obrana byla jistota, na kterou jsme se v předchozích zápasech vždy mohli spolehnout, ikdyž se nám nedařilo v útoku. V neděli tomu tak bohužel nebylo a na konci poločasu jsme prohrávali již devíti bodovým rozdílem 38:47.

Do druhého poločasu se nám vůbec nepovedl vstup, když šňůrou 3:12 soupeř odskočil až na rozdíl 18i bodů. Dostávali jsme jeden koš za druhým a střelecky se nikdo nedokázal chytit. Do posledního dějství jsme šli za velmi nepříznivého stavu 52:65, ale ještě jsme se nevzdávali. Klatovští měli problémy s fauly a ke konci zápasu se jim už zúžovaly možnosti střídání. Jelikož jsme cítili, že soupeř z dálky není tak nebezpečný, přešli jsme na zónovou obranu. Ta nesla celkem ovoce. Díky včasným přesunům a dobrém čtení útočné hry jsme byli schopni získat několik míčů a postupně ukrajovat náskok. Bohužel čas ubýval rychleji, než jsme potřebovali. Dokázali jsme to stáhnout na konečných šest bodů, ale na víc už nezbyl čas. Letos jsme tedy krajský pohár neobhájili, ale o to větší motivaci teď budeme mít do sezóny.

Gratulace vítězi a těšíme se na odvetu za několik týdnů.