Krajský přebor muži C (2011/2012)

77:98
(15:25, 16:30, 20:22, 26:21)

31/03/2012

Holýšov nastoupil do zápasu jen se 6 hráči, čímž nám zápas dosti ulehčil. I tak jsme, ale nechtěli nic podcenit. Všichni jsme věděli, že i když máme s domácími kladnou bilanci již několik sezon, tak oni dokáží doma porazit a potrápit kohokoli. Vstup do zápasu byl dle předpokladů. Holýšovští díky malému počtu začali se zónou. My tuto obranu čekali a před vstupem na hřiště jsme si nakreslili několik herních variant jak zónu překonat. Samozřejmě základním předpokladem na zónu je, aby to padalo z delší a dlouhé vzdálenosti. Vše klaplo na jedničku. Zónu jsme rozebírali a zakončovali s vysokým procentem úspěšnosti střelby. Zároveň v obraně se nám dařilo eliminovat hru do koše a malým hráčům umožňovat jen těžké střely. Poločas 55:31 pro nás. Zápas se tedy zdál rozhodnutý, ale domácí rozhodně nic nevzdali. Ve druhé půli přitvrdili. Mnohem více zpřesnili hru 1 na 1 a hlavně začali dávat i těžší střely. Jenže i přesto, nám to nepřestávalo padat a v 6.minutě 3.čtvrtiny jsme vedli 67:37. Zde vypadal zápas již zcela rozhodnut. Jenže během následných 3 minut jsme udělali cca 7 ztrát (kroky, blok, špatné přihrávky) a Holýšov snížil na 21 bodů. Když jsme se z tohoto šoku probrali tak jsme zápas tak nějak dotáhli do vítězného konce.

+zápasu: vysoká úspěšnost střelby, doskok, dodržení taktických pokynů

-zápasu: ztráty, šoupáky