86:63
(24:17, 40:33, 66:52)

08/03/2015 17:30

Popis zápasu

Po vysoké sobotní výhře o necelých třicet bodů jsme byli odhodláni dotáhnout tento dvojzápas do vítězného konce. Jak však známe soupeře z "Masny", rozhodně jsme nemohli očekávat odevzdaný výkon a sklopené hlavy. Naopak jsme očekávali, že po uštědřené porážce budou více namotivováni a to se také nakonec ukázalo být pravdou.

Pokyny pro toto utkání se nijak výrazně nelišily od těch včerejších - důraz na obranný doskok, rychlý přechod na útočnou polovinu a dobrá kolektivní obrana. Prvních sedm minut si ani jeden z týmů nedokázal vybudovat výraznější náskok. Spíše jsme to byli my, kdo trochu utekl a soupeř poté opět stáhl. Avšak závěr prvního poločasu se nám povedl a šňůrou 7:0 jsme soupeři alespoň malinko odskočili - 24:17. Další vývoj se podobal začátku utkání, kdy ani jeden tým nesehrál nijak výraznější pasáže a utkání tak zůstávalo nadále otevřeným.

Až ve třetí čtvrtině se začal lámat chleba. Na dvě trojky hostujících jsme ihned odpověděli také dvěma trojkami a poté jsme přidali na otáčkách a zrychleným přechodem si postupně budovali stále větší náskok. Asi své nejlepší utkání v této sezóně dnes odehrál J. Lejsek, který svojí agresivitou do koše připisoval jeden koš za druhým. Navíc úspěšností 9/10 z čáry trestných hodů trestal perfektně i soupeřovy fauly. Po třiceti minutách jsme tak vedli 66:52 a zbývalo jen zatlouct hřebík do rakve. Posledních deset minut jsme již soupeři dobrou obranou neumožnili ani náznak comebacku, a tak jsme mohli slavit. Zápas to byl více vydřený než v sobotu, ale i tak jsme potvrdili slušnou formu z předchozích měsíců.

Tímto vítězným víkendem jsme udělali velký krok k obhajobě titulu z loňské sezóny, ale ještě není nic jisté. Nyní je zapotřebí se zkoncentrovat na zbývající utkání, kde nás ještě čeká několik nepříjemných soupeřů. Nicméně si můžeme prozatím zakřičet: TAK JSME PRVNÍ, NO A CO?? :) Na závěr bychom chtěli poděkovat soupeři za pěkná utkání a také velice příjemné nedělní účasti fanoušků, děkujeme.