Krajský přebor muži C (2011/2012)

73:71
(15:20, 10:24, 21:12, 27:15)

25/09/2011 18:30

K finále Krajského Poháru jsme zajížděli jen s 8 hráči. Pro nemoc chyběl Kaiser, Šporek, Šípek, Bohm a z pracovních důvodů Kozel J., Suchan a Lang. I přes tuto absenci jsme vstoupili do zápasu dobře. Poměrně slušně jsme přecházeli své obránce ve hře 1 na 1 a tím vytvářeli převahové situace, které se nám dařilo trestat. Klatovští tak museli obranu zatáhnout až za úroveň trojky což zase nahrálo pro naší střelbu z dlouhé vzdálenosti. I ta nám v prvním poločase vycházela (5 trojek). K tomu všemu jsme dokázali jakž takž eliminovat sílu soupeře pod košem, který nás při absenci 3 pivotů jasně převyšoval výškově, ale především váhově. V poločase jsme tak vedli 44:25. Ve druhém poločase Klatovy zhruba od 5.minuty přitvrdili. Začali tím eliminovat naše nájezdy a my museli střílet mimo bednu. Tato skutečnost se později stala klíčovou. I když jsme si stále dokázali vytvářet volné střely, tak oproti první půli jsme netrefovali. Klatovští začali všechny své útočné aktivity hrát pod koš. Výškově a ani váhově jsme zkrátka nestačili. Našim hráčům nelze vyčíst málo snahy, ale ono když křídlo Domink Šmíd a Jirka Altman musí bránit chlapa, který má přes 100kg a je o hlavu vetší, zkrátka pod košem stačit nemůže. Domácí tak stahovali bod po bodu, poněvadž my stále netrefovali a bohužel ani neproměňovali šoupáky. I přesto jsme, ale naše naděje stále drželi. Zhruba 15 sekund před koncem zápasu jsme snižovali na 71:71. Klatovy v následném útoku zahráli míč opět pod koš a skórovali. Nám zbývalo cca 5 sekund. Pokus o příhru na střelce nevyšel, ale zbývalo 0,3 sekundy a my měli míč z boku. Při timeoutu jsme nakreslili akci, která měla končit u našeho nejlepšího skokana příhrou na lay-up. Akce nám vyšla jak jsme chtěli, ale bohužel koš se nám vstřelit nepodařilo. Závěrem musím konstatovat, že před sezónou to byl ideální přípravný duel, který nás dokonale prověřil. Zápas měl vše co měl mít, pohledné akce, drama a nerozhodnutý stav do posledních vteřin. Kaňkou na utkání je tak zcela zbytečná, místy až zákeřná hra domácího celku. Především zákroky Petra Adamce a Marina Mundala byly mnohdy jak z řecko římského zápasu a ne z basketbalu. Na druhou stranu když i náš celek sáhnul k tvrdšímu zákroku tak se domácí rozčilovali jak malé děti. Pánové, když umím ránu dát, tak jí musím umět i přijmout, na to abyste tuto starou pravdu věděli jste staří dost !!!!! Klatovům gratulujeme k vítězství, za bojovný a chytrý výkon z druhého poločasu si vítězství zasloužili.

+ zápasu: bojovný výkon celého týmu, týmová hra, minimální reakce k výkonu rozhodčích

- zápasu: neschopnost ubránit prostor pod košem, střelba z dlouhé vzdálenosti ve druhém poločase, neproměňování šoupáků (5), polovičatost práce některých hráčů před střelou a při střelbě (z toho pak vyplývá, že tito hráči ne a ne trefit)