Krajský přebor muži C (2011/2012)

96:61
(30:14, 19:12, 20:18, 27:17)

04/12/2011 11:00

Do zápasu o čelo tabulky nastoupil náš tým opět jen s 8 hráči, zatímco domácí s 12 mladíky. Dle očekávání domácí ihned od úvodu aplikovali agresivní obranu po celém hřišti, zatímco my začali zónou 3-2. Prvních 5 minut bylo takových oťukávacích, 8:6. Poté se domácí několikrát trefili z dálky, zatímco my z připravených pozic ne a ne trefit. Po 1.čtvrtině 30:14. Do dalších 10-ti minut jsme nastoupili nažhaveni s cílem náskok domácích snížit a začít bojovat o vítězství. Jenže vlastní chyby a především neschopnost trefit koš i z těch nejjasnějších pozic a především ze šestek nám v tomto úmyslu bránili. Je nutno dodat, že domácí hráli dobře. Stále bránili po celém hřišti čímž nám dosti komplikovali život a v útoku se neukvapovali ba naopak. V poločase 49:26. Po poločase jsme opět nic nevzdali a chtěli zápas zdramatizovat. Jasným receptem k tomu měla být zvýšená aktivita při hře 1 na 1 a větší snaha hrát do koše. Vše zmíněné se nám povedlo. Domácí hráči sbírali hodně faulů a my házeli mraky šestek, jenže problém byl v tom, že jsme šestky nedávali. Zatímco domácí dávali z těžkých střel téměř vše. Rozdíl ve skóre tak narůstal a narůstal, ale je nutno dodat, že samotná hra byla vyrovnaná. Nakonec jsme zápas prohráli vysokým rozdílem, ale obraz hry tomu neodpovídal. Musíme přiznat, že vyhrát jsme si nezasloužili, domácí byli lepší, ale tak rozdílem do 15 až 20 bodů. Na závěr bychom rádi týmu soupeře pogratulovali k vítězství a i když se zápas hrál v poměrně vysokém nasazení a se značnou dávkou agresivity tak v žádném případě nebyli vidět žádné zákeřnosti a nesportovní věci. K této skutečnosti jednoznačně přispěl i velice solidní výkon rozhodčích.

+zápasu: vcelku bezproblémový přechod přes soupeřovo pres, hra 1 na 1, bojovnost až do konce zápasu, vyrovnání se soupeři v tvrdosti

-zápasu: procento šestek (40/19) !!!!!!, hodně ztrát vlastními chybami, procento střelby z volných pozic, hloupé fauly, neproměňování šoupáků