Tachov vs. BK Lokomotiva Plzeň
Krajský přebor mladší minižáci (2010/2011)

47:36

10/04/2011 10:00

V neděli nás čekala odveta na hřišti Tachova. Na zápas jsme rozhodně neodjížděli s cílem prohrát  o méně jak 25bodů, což by nám vzhledem k sobotní výhře o 25 bodů v Plzni stačilo, ale jeli jsme do Tachova vyhrát a přivézt si do Plzně prvenství v soutěži. Jenže od úvodních minut zápasu se nám vůbec nedařilo proměnit jasné koše. Kolikrát náš hráč osamocen pod košem prostě neproměnil jednoduchý koš. Úvodní čtvrtinu jsme prohráli v poměru 13:6. Druhá čtvrtina byla z našeho pohledu o něco málo lepší, přesto Tachovský celek vedl v poločase o 4 body. Do druhé půle jsme vstoupili velmi nesoustředěně, v obranné fázi jsme byli pouhou ,,diváckou kulisou'', zejména Tachovského hráče Hellmicha se nám nedařilo ubránit, který jednoduše proměnil 8 bodů v řadě. 3.čtvrtinu jsme prohráli 17:4. Do závěrečné čtvrtiny jsme šli za stavu 22:39, tedy rozdíl blížící se výsledku v prvním utkání v Plzni. Ovšem 4.čtvrtina našim hráčům naštěstí vyšla. Bojovností a srdcem jsme uválčili rozdíl ve skóre na ,,pouhých'' 11 bodů pro Tachov, který k celkovému vítězství vzhledem k prvnímu zápasu v Plzni našim klukům stačil.Největší pochvalu si zaslouží naše celá druhá pětice hráčů (Mach, Jirák, Vokroj, Sosiňski, Stupka), kteří urputnou bojovností a poctivou obranou v závěrečné čtvrtině dokázali snížít rozdíl ve skóre na již zmiňovaných 11 bodů.
Pochválit a poděkovat za pomoc ve finálových zápasech musím také klukům z Klatov, kteří hlavně v úvodním domácím zápase podrželi náš tým. Pochvalu ale samozřejmě zaslouží celý tým! Dále zaslouží dík rodiče, kteří vytvořili v domácím, ale i v odvetném zápase v Tachově výbornou atmosféru! Gratuluju klukům k vítězství v soutěži, avšak neusínejme na ,,vavřínech''! Již v polovině května nás čeká jako vítěze oblastního přeboru Mistrovství České Republiky v Jaroměři, a proto je potřeba, aby kluci na sobě nadále pracovali! Takže ještě jednou GRATULACE a ,,makejte'' dál!!!