68:83
(15:14 30:36 46:54)

05/03/2011

Popis zápasu

Naše základní pětice Soukup, Kubizňák, Frána, Vrubl a Pecka nezačala nejlépe. Po dvanácti vteřinách se trefil Reinberger a ve druhé minutě jsme prohrávali 2:8. Za další čtyři minuty jsme však skóre srovnali, šli i do těsného vedení, poté začal boj o každý bod. První dějství nakonec vyhráli domácí jednobodovým rozdílem.
Podobný průběh měla i druhá čtvrtina. Pod vlastním košem jsme lépe doskakovali a díky bodům pivotmanů jsme si v závěru vybudovali náskok šesti bodů. Po přestávce Brno srovnalo na 40:40 a začínalo se od nuly. Ke konci třetí čtvrtiny jsme soupeři díky kolektivní hře odskočili na deset bodů, což se ukázalo jako rozhodující.
V závěrečné desetiminutovce se sice domácí snažili náš náskok snížit, ale jejich špatná střelba ze střední vzdálenosti (45%) jim nedovolil přiblížit se více než na osmibodový rozdíl. V závěru si náš tým výborně dirigovaný Štěpánem Vrublem třetí výhru už nenechal vzít.