80:79
(16:14, 31:32, 51:45, 70:70)

23/10/2010 17:00

Popis zápasu

Ve třetím utkání nás na domácím hřišti čekal další soupeř.Hráči byli odhodláni bojovat o každý míč a jít za dobrým výsledkem.Průběh prvního hracího období ukázal,že to bude skutečný boj a každá ztráta bude soupeřem trestána. V poločase šli hráči do šaten a na ukazateli svítil stav 31-32 pro hosty. V šatně jsme si řekli, že se musíme vyvarovat zbytečných ztrát (nepřesné přihrávky),zlepšit doskok v obraně a zejména nedovolit soupeři nájezdy až pod koš. Začátek druhého poločasu ale znamenal pravý opak - špatný doskok, nepřesné přihrávky, ztracené míče z driblinku.To vše nahrávalo rychlému a aktivnímu soupeři odskočit v úvodu 3. hracího období o 6 bodů. Z naší strany následoval oddychový čas.
Výsledkem byla zlepšená hra a důraznější obrana. Tým začal pracovat na hřišti i na lavičce. Zlepšená hra vnesla do řad soupeře nervozitu a vývoj utkání neunesl jeden z trenérů hostí a obdržel 2 TCH - nervy začaly pracovat. Naši hráči této situace využili, nenechali se vyhecovat agresivní hrou soupeře. Třetí hrací období skončilo 51-45. Očekávaný boj nastal v posledním hracím období, kdy se zvýšil tlak hostů a následovalo otočení výsledku. Celé utkání byl domácí tým povzbuzován přítomnými diváky, cítil obrovskou podporu. Každý dobrý zákrok byl odměněn bouřlivým potleskem. Pár vteřin do konce utkání vedl soupeř o tři body. Následoval oddychový čas a "válečná porada". V samém závěru domácí úspěšnou Kozinovo trojkou vyrovnali a šlo se do prodloužení. Začátek prodloužení hráči pokračovali dobrou obranou a ze zisků zakončovali rychlými protiútoky. Získali jsme náskok 6 bodů. Soupeř se ale nevzdává a zlepšenou hrou pod naším košem vyrovnává skoré. V samém závěru utkání, po serii oddychových časů,získáváme míč a po faulu střílí Kozina 0,5 sec před koncem TH - hned první promění a završí obrovskou snahu týmu celé utkání zcela zaslouženě vyhrát.

Dramatický průběh utkání, vynikající podpora diváků,výborný výkon.  Střelecky vynikl Štípek 26 bodů,Kozina 17,Bakule 7,Zeman 7. Dobrou hrou na pozici 1 dobře doplnil Kozinu Zeman,dobře zahrál po vyléčeném zranění Vejvara.
Pochvalu si zaslouží všichni hráči (i diváci) za bojovnost a nasazení,všichni pracovali jako TÝM.