58:70
(10:12, 22:31, 39:49)

18/11/2014 19:30

Popis zápasu

Po předešlé porážce jsme měli domácím co vracet, a tak úterní dohrávka prvního kola měla hodně co nabídnout. Oba týmy nastoupily takřka ve stejných sestavách a hned od první minuty měla hra vysoké tempo. Domácí měli lepší vstup do utkání a po šesti minutách si vypracovali mírné vedení 9:3. Poté jsme však dokázali prolomit střeleckou nemohoucnost a poslední minuty první čtvrtiny patřily nám a zvrátili jsme tak tuto desetiminutovku v náš prospěch - 10:12. Ve druhé čtvrtině jsme pak navázali na předešlé minuty a naše vedení se zvyšovalo. Úspěchy na útočné polovině jsme však stále zakládali na kvalitní kolektivní obraně, což byl asi největší rozdíl oproti předešlému utkání. Nicméně i přes dobrou obranu jsme si komplikovali vývoj někdy nedůslednými obrannými doskoky, když všech pět domácích hráčů šlo aktivně za útočným doskokem. I přes tento fakt jsme ale soupeři umožnili pouze 12 bodů ve druhé čtvrtině a do druhé půlky jsme si tak nesli slušný devítibodový náskok.

Ve druhé polovině domácí přitvrdili v obraně a vytaženým pressem zejména na středním rozehrávači a křídlech nám značně komplikovali přechod na útočnou polovinu. I když však domácí touto obranou získali několik balónů, při propadnutí obránce po snaze hrát míč pak vznikaly převahové situace do nekompletní obrany. Celý druhý poločas byl velice vyrovnaný a domácí nám neumožnili odskočit dlouhodobě na víc než 15 bodů. Nicméně je nutno podotknout, že koncovka mohla být mnohem komplikovanější, kdyby domácí proměňovali trestné hody.  V poslední čtvrtině měli tristních 28,6% z čáry trestných hodů (4/14) a za celý zápas též nepříznivých 36,4% (12/33). Zápas už jsme si ale uniknout nenechali a v odvetě tak po bojovném výkonu vítězíme 58:70.

Celkové hodnocení utkání je tedy kladné. Výrazné zlepšení na obranné polovině, nicméně bude potřeba klást větší důraz na doskok. V útoku jsme dnes hráli aktivněji do koše, z dálky nám tam také padla i nějaká ta trojka, ale bude třeba omezit zbytečné kroky a nepřesné přihrávky. Děkujeme soupeři za kvalitní utkání a divákům za podporu. V tabulce se tedy nacházíme na druhém místě právě za Slavojem Plzeň se stejnými body, ale Klatovy "A" mají ještě 2 zápasy k dobru.

Příští utkání bychom měli nejspíše předehrávat ve čtvrtek 27.11. proti týmu SKB Rokycany "B".