Krajský přebor muži C (2013/2014)

90:66
(25:15, 44:34, 52:59)

21/12/2013 19:30

Poslední zápas před Vánocemi jsme sehráli na domácí palubovce proti Slavoji Tachov, který letos zatím předvádí dobré výkony a momentálně je na děleném druhém místě se Slavojem Plzeň a BK Karpem Holýšov. Nutno však podotknout, že dosud neporažené Domažlice mají odehráno o dva zápasy méně.

Úvod utkání byl vyrovnaný a vedení se prvních pět minut stále přelévalo na obě strany. V šesté minutě jsme si však dvěma rychlými trojkami a šňůrou 12:2 zajistili mírný náskok. Dravou hrou na doskoku Tachov dokázal získávat druhé šance v útocích a většinou pak již nezaváhal a trestal naši nedůslednost snadnými koši. Nedařilo se nám vypracovat si více než deseti bodové vedení a tak se dalo čekat, že hra bude napínavá až do konce zápasu. První poločas jsme vyhráli 44:34, a čekala nás opět krizová třetí čtvrtina :). Soupeř nás předčil ve všech aspektech hry a náskok se začal pomalu ztenčovat. Kdyby soupeř proměnil několik zcela otevřených trojek, mohli jsme o vedení znovu přijít. Nakonec jsme do poslední čtvrtiny vstupovali se sedmibodovým vedením a zápas byl stále otevřený. Díky širší rotaci nám ale zbylo více sil do koncovky. Hodiny střeleckých cvičení se také projevily, když Marek Kozel dokázal dokonale potrestat nedůsledné přistupování bránícího hráče a čtyřmi trojkami (čtyři jen ve čtvrté čtvrtině, sedm celkově) definitivně rozhodl o našem vítězství. Tachovským už v koncovce nezbyly síly na obrat a nakonec jsme tedy vyhráli o 24 bodů.

Byl to těžce vybojovaný zápas, ale abychom měli šance na vítězství celého KP, byla to povinná výhra. Soupeři děkujeme za pěkný zápas a těšíme se na odvetu. Nedělní zápas se Sokolem Bor byl přeložen na některý z lednových víkendů.

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok vám přeje celé Loko "C" :).