Krajský přebor muži B (2007/2008)

68:64

28/10/2007 11:30

Popis zápasu

Náš celek nastoupil oslaben o Bohma, Riedla a Šporka. Vstup do zápasu se nám nepovedl. Neplnili jsme taktické pokyny, špatně jsme bránili a především jsme velice lehce nechávali nahrávat na pivoty Přeštic, kteří mají pod košem dle našeho názoru nejlepší hráče v soutěži. V 5.minutě jsme tak prohrávali 8:14. Při následném timeoutu a prostřídání našich řad se začalo skóre otáčet. Oživení naší především defenzivní činnosti přišlo především s Kozlem a Bradou. K nim se přidali i starší hráči jako je Kaiser, Hauer, Liška a v obou zápasech výborně bránící další mladík Lang. Ještě do konce čtvrtiny se nám povedlo skóre otočit v náš prospěch 21:18. Ve 2.čtvrtině jsme pokračovali v dobré obraně, ale v útoku to stále nebylo ono, i přesto jsme navýšili náš náskok na 9 bodů, 34:25. Po poločase jsme na soupeře vlétli jako uragán, opět to začalo u obrany. Hráči přitvrdili v obraně, začali více spolupracovat v útoku a náš náskok se navýšil až na 21 bodů. Všechno napovídalo pohodové poslední čtvrtině, kde si měli zahrát i hráči z lavičky. Jenže opak byl pravdou. Naše zbrklé zakončování výhradně střelbou, pak chyby v rozehrávce a především mnohem lepší hra soupeře pod košem, byli důvodem skorygování skóre soupeřem až na rozdíl hrozících 3 bodů. Samotný závěr zápasu se nám povedlo dohrát v poklidu. 1,4 vteřiny před koncem byl faulován Jan Brada. Byl to pátý faul soupeře, po kterém šel Jan Brada na dvě šestky. První úspěšnou šestkou pečetil rozdíl na již nedostižné 4 body a druhou velice zkušeně jen nahodil. Přeštice tak za 1,4 sekundy nebyli schopni již udělat nic. Závěrem musíme náš nově sestavený celek pochválit za předvedený výkon v obou víkendových zápasech, ale je jen škoda, že jsem vždy zbytečnýma chybama nechaly zápas dojít do nervy drásajícího závěru.