U16 extraliga kadeti (2010/2011)

92:68
(27:25, 52:39, 75:54)

06/11/2010 15:30

Za dalším utkáním zajížděli hráči družstva U16 do Zlína. Na poslední měřžení sil v baráži o účast v EL U16 nemáme zrovna dobré vzpomínky ... na půdě Zlína porážka o 60 bodů !! Hráči Loko však do utkání vstoupili s odhodláním soupeře potrápit. Nasazení a bojovnost, která se stává u družstva silnou zbraní, od začátku zaskočila domácí tým. Zahájili jsme košem ze hry, soupeř kontroval trojkou a následoval vyrovnaný souboj. V 5 min. stav 15-11, v 8 min 22-18, tento poměrně vyrovnaný stav pokračoval až do 9 minuty 2. hracího období, kdy jsme na chvíli ztratili koncetraci a po útočném faulu následovala šňura sedmi bodů a tak nám soupeř v poločase odskočil na rozdíl 52-39. Po přestávce hráči pokračovali v dobré obraně. A tak další vývoj utkání byl obdobný jako v prvním poločese. Bohužel mezi 7. a 9. minutou jsme nevynucenými ztrátami nabídli soupeři další zvýšení rozdílu ve skoré na 75-54 ! (šňůra 10 bodů). Hned v úvodu 4.hracího období soupeř zvyšuje svůj tlak a využívá výškové převahy. Několik ztrát a z toho plynoucí rychlý protiútok soupeře znamená ve 3. min rozdíl 27 bodů. Konečný výsledek 92-68. ( 27-25,25-14,23-15,17-14)
Jak se ukázalo,dvě "hluchá" místa a šňůry 7 a 10 bodů byly rozhodující v konečném výsledku.
I přes porážku lze hodnotit velice kladně celkový přístup všech hráčů k velice náročnému utkání. Průběh utkání, nasazení v obraně, dobrá úspěšnost v zakončování připravených pozic v útoku, to vše je dobrá motivavace do dalších utkání.