Proton Zlín - Basket Západ
1.liga ČR muži (2007/2008)

68:72

16/09/2007 11:00

Úvod zápasu nám vyšel, poměrně rychle jsme šli do vedení 8:4. Poté se však rozehrál domácí rozehrávač Cchwaszzs a domácí Zlín srovnal krok. První čtvrtina plná velikého boje skočila 16:16. Ve druhé čtvrtině exceloval již zmíněný domácí rozehrávač, se kterým si náš celek nedokázal poradit, dále nám nešla střelba z dlouhé vzdálenosti a Zlín si vybudoval poločasové 11-ti bodové vedení. O přestávce si naši borci jasně řekli jak bránit, celý celek se dokázal vyhecovat a třetí čtvrtinu jsme jasně ovládli 21:8. Důležitým faktorem byla i obrana, ve které se nám povedlo přibrzdit Cchwaszzse a povedlo se nám tlakem v útoku na tohoto hráče + další oporu Šimáčka nahromadit jejich osobní chyby. Čtvrtá čtvrtina byla velkým bojem o každý metr hřiště. Veliké množství faulů toho je důkazem. Na domácí straně se vyfaulovali Cchwaszzs se Šimáčkem, na naší straně Modr(zhruba minutu pred koncem), Kozel (30 sec. před kocem), Kovanda (2 minuty před koncem) a Palatinus (6 minut před koncem). I přesto jsme dokázali bojovností, zkušeností Modra, výbornou střeleckou rukou Kubizňáka a sehraností bratří Blackých dovést zápas do vítězného konce. Na vítězství se jednoznačně podílel celý kolektiv, protože povzbuzování hráčů z lavičky často přehlučilo domácí publikum.

Čtvrtiny: 16:16, 28:17, 8:21, 16:18