Mattoni NBL (2010/2011)

99:87
(12:20, 41:43, 65:55)

09/04/2011 19:00

obstaral z trestného hodu Frána, pak se ale začal prosazovat hostující Meno. Svitavy vedly ve čtvrté minutě10:5, ale pak jejich nápor zastavil pěti body v řadě Říha. Soupeře to ovšem nerozhodilo a trpělivou hrou si začal budovat náskok, který potvrdil v závěru první čtvrtiny trojkou Harčár. Úvod druhé čtvrtiny utkání, kde přece jen postupně začaly převládat útočné snahy obou celků, nám vyšel ovšem dokonale. Osmibodové manko, jsme srovnali zásluhou košů Vrubla a Kubizňáka a po třech minutách jsme se vrátili do těsného vedení 21:20. Pak začal boj o každý bod, kde se obě strany střídaly v těsném vedení. Tato pasáž rovněž přinesla střelecký souboj mezi Říhou a hostujícím Georgem. Mladičký Říha předvedl skutečně mimořádný výkon a v polovině utkání měl na svém kontě nevídaných šestnáct bodů! Dobrou práci ale odváděli i další hráči. Diváci tak mohli tleskat povedeným akcím na obou stranách. Byla zkrátka pěkná podívaná.
V úvodu třetí čtvrtiny skóroval Meno, a hosté vedli 45:41, ale my jsme vzápětí kontrovali trojkami Pecky a Říhy. Poté přidal body Soukup, přišla další trojka Pecky a soupeři jsme odskočili na 54:47. V 27. minutě skórovali Frána s Vrublem a náš náskok narostl na devět bodů. V posledním dějství přidal důležité body Kovanda a ve 32. minutě byl stav už 71:60. Technická chyba lavičky za protesty ovšem náš nápor zbrzdila. George proměnil všechny čtyři trestné hody, přidal ze hry další koš a po úspěšné střele Mena Svitavy snížily na rozdíl tří bodů. Další dvouminutový úsek jsme ale vyhráli 11:2. Potom přidal střelecky mimořádně disponovaný Říha další trojku (celkem pět úspěšných ze sedmi pokusů!), Pecka proměnil trestné hody a vedli jsme 86:72. Hosté sérií taktických faulů (my jsme v té době trestné hody neproměňovali) a zásluhou dvou trojek Georgeho ještě snížili dvě minuty před koncem utkání na osm bodů, ale více jsme jim už nepovolili. Pátá a zasloužená výhra tak mohla spatřit světlo světa.