Krajský přebor muži C (2012/2013)

70:60
(6:16, 22:16, 22:14, 20:14)

09/12/2012 17:30

Do zápasu, ve kterém šlo, o druhé místo v tabulce jsme naskočili ve velkém stylu. Ihned od úvodu jsme byli přímočařejší. Mnohem více jsme při uvolňování používali clon a v sedmé minutě vedli 7:2 respektive v deváté už 16:2. Slavoj v tento čas zápasu hrál zakřiknutě. Na naší straně v tento moment dominoval Jirka Kaiser, který se výborně uvolňoval, ale stejně tak byl nacházen i ze střední rozehry na volné střely nebo pod košem. Naopak největší opoře domácích Jirku Čmolíkovi se nedařilo. Dále jsme byli velice úspěšní na doskoku.

Ve druhé čtvrtině, se začal obraz hry vyrovnávat. Sice jsme pořád vedli 20:8, 24:26, ale již to nebylo tak jednoduché. Najednou jsme začali být statičtí. Najednou jsme se přestali uvolňovat, najednou jsme přestali hrát naší hru a především jsme začali ztrácet půdu pod nohama pod košem, kde jsme začali být přehráváni. Po druhé čtvrtině 32:28 pro nás.

Ve třetí desetiminutovce Slavoj zavelel k útoku. Najednou jsme to byli my, kdo tahal za kratší konec. Stále pokračovala naše statická hra. Hráli jsme málo signálů a i, když jsme se snažili bránit, tak jsme čím dál hůře doskakovali a dávali tak domácím druhou a někdy i třetí šanci k zakončení v jednom útoku. V šesté minutě Masna vedla 40:34 respektive 50:46.

Do posledních 10-ti minut jsme šli s odhodláním ,ale........ Na některých hráčích byla vidět nedůvěra sama v sebe a únava. Bylo vidět, že se jakoby bojíme, nejen soupeře, ale i nepříjemné haly kde to snad nikdy nepadá. I přesto však prvních 6 minut poslední čtvrtiny nabídlo příjemnou podívanou a naší stíhací jízdu. Jenže kdykoli jsme se domácím přiblížili (59:54, 61:56) tak jsme nedali střelu a naopak umožňovali špatným doskakováním Slavoji opravné střely v jednom útoku. Do toho se rozehrál Jirka Čmolík, který začal pod oběma koši dominovat. Naše individuality bohužel tak dominantní jako on nebyli. Jirka Kaiser se sice snažil a jednoznačně byl naším nejlepším hráčem, ale chyběl ještě někdo.

Na závěr je nutné konstatovat, že se opět potvrdilo, že Tomáš Hauer, který pro nemoc nemohl hrát je téměř nenahraditelným defenzivním pilířem pro náš tým. Dalším personálním oslabením bylo odstoupení Vojty Jíši, po první čtvrtině, který na 100% také chyběl. Vím, že na kdyby se nic nehraje, ale kdyby tito hráči hráli tak jsem přesvědčen, že by měl Slavoj mnohem méně doskoků a tím nedal ve druhém poločase minimálně 6-10 bodů. Byli bychom efektivnější při clonách a předskoku. Nic méně Slavoji Plzeň gratulujeme.

+zápasu: nástup do zápasu, výkon Jirky Kaisera, počet asistencí ze střední rozehry v prvním poločase

-zápasu: absence T.Hauera, jednoznačně pomalá hra, málo hrané signály, střelba a zase střelba, špatné řešení hry v poslední čtvrtině (moc střel z dálky, málo nájezdů)