Krajský přebor muži C (2012/2013)

69:74
(10:14, 18:20, 19:20, 22:20)

10/11/2012 18:00

Do Holýšova jsme jako každý rok zajížděli s respektem a pokorou. Sice máme s domácími bilanci bez porážky již několik let, ale oni bývají doma velice silní a schopni porazit kohokoli, obzvláště když se sejdou. Což se proti našemu týmu stalo.

První minuty jasně naznačili, jakým směrem se bude zápas ubírat. Urputná hra do koše a do vymezeného území od domácích a od nás především hra 1 na 1 od menších hráčů + nacvičené akce. Po celý první poločas, mimo první 4 minuty jsme mírně vedli o 4 - 8 bodů. Když už se nám povedlo domácím malinko odskočit, tak jsme udělali chyby především v obraně a domácí se nám přiblížili na dostřel. I přesto to byla právě obrana, která nás držela nad vodou. Náš útok byl takový JO a NE. Chvílema jsme domácí přehrávali, ale pak přišly nepřipravené střely a hra do koše, ale tzv. do plných. Poločas 34:28 pro nás. Ve 3.čtvrtině se do 5.minuty téměř nic nezměnilo. My stále mírně vedli a hra byla prakticky stejná. Jenže, od 5.minuty 3.čtvrtiny jsme začali mnohem více hrát pick and roll a vnikat až do koše. Od toho momentu jsme domácí začali přehrávat. V útoku se chytil M.Kozel a Míra Šobr a zápas jsme již drželi pevně v rukou. Je pravda, že domácí se nás stále drželi a nic nevzdali. Ve 4.čtvrtině se nám povedlo navýšit náskok na 10 bodů a vše vypadalo na pohodové dohrání zápasu, ale opak byl pravdou. Sami jsme si to, především v obraně komplikovali a komplikovali. Domácí nás začali přehrávat především v činnosti, na kterou jsme se připravovali a jasně upozorňovali. Náběh do bedny ze slabé strany. Naši hráči místo férového boje ustoupili, pustili domácí před sebe a chtěli je bránit, až tehdy kdy měl soupeř balon a to je již pozdě. Najednou to tedy bylo v 10.minutě jen o 6 bodů. Domácí vsadili na jednu kartu a to faulovat nás, tím zastavit čas a doufat, že nedáme šestky. Jenže v posledních 40-ti sekundách jsme měli šestky 6/6. Do toho Míra Šobr předvedl 2 těžké proměněné střely a vítězství bylo naše.

+zápasu: doskok, minimum ztrát, hra pick and roll, šestky, dobrý výkon Míry Šobra a Jirky Bečváře (návrat pod bezedné koše po roční pauze), kolektivní výkon a duch

-zápasu: místy ukvapená střelba, výpadky v obraně, málo drzá hra do koše, malá tvrdost