Mattoni NBL (2010/2011)

76:56
(26:6, 39:25, 60:41)

05/02/2011 18:30

Kdo přišel na duel s celkem Basketball Brno rozhodně nelitoval. Nastoupili jsme sice bez zraněného Nováka a nemocného Soukupa, ale obavy z absence těchto dvou zkušených hráčů byly velmi rychle rozptýleny. První dva koše obstaral Štěpán Vrubl a ty udaly ráz utkání. Předváděli jsme kolektivní rychlý basketbal, zaznamenali jsme z rychlých protiútoků řadu snadných bodů a skóre v náš prospěch začalo narůstat. V sedmé minutě jsme vedli zejména přesné střelby Vrubla a Kubizňáka už 18:6 a po první čtvrtině jsme si nakonec vypracovali nevídaný dvacetibodový náskok. To se nakonec ukázalo téměř rozhodující. Hosté v první desetiminutovce zaostávali ve všech činnostech, střelce Reinbergera výborně bránil Kubizňák a hlavně jsme dokázali pokrýt největší zbraň hostů – jejich pivotmany.Ve druhé čtvrtině soupeř využil našeho výpadku a v 16. minutě snížil na rozdíl devíti bodů. V tomto úseku jsme zaznamenali jediný koš. Tlak hostů zastavil trojkou Vrubl a náš náskok opět narostl v polovině utkání na čtrnáct bodů. Ve třetím dějství se hosté ještě jednou nadechli k náporu. Ve 24. minutě snížili na rozdíl šesti bodů (41:35), ale pak přišla naše bodová šňůra. Koše Pecky, Honomichla znamenali v 26. minutě vedení 50:35. Pak přišly výborné okamžiky Frány, Kovandy a Kubizňáka a individualisticky a až příliš profesorsky hrající hosté už nenašli sílu a náš celek tak naprosto zaslouženě dokráčel pro zasloužené vítězství, které obecenstvo oceňovalo v závěru častým potleskem.