Mattoni NBL (2010/2011)

74:88
(13:22, 36:46, 46:64)

15/12/2010 18:00

Začali jsme dobře a po dvou minutách vedli zásluhou Pecky a Vrubla 4:0. Toto vedení ale naše hráče bohužel nekoplo. Kolín naopak zpřesnil obranu, výborně doskakoval a následující čtyřminutovku vyhrál 11:0! Teprve potom přidali body Frána, Novák a Vrubl, ale hosté už měli téměř desetibodové vedení.
Ve druhém dějství jsme nejprve dokázali rozdíl snížit na sedm bodů, ale naše obrana si nedokázala poradit s Jonesem a Smithem, kteří měli hlavní podíl na navýšení náskoku Kolína až na 16 bodů. Po změně obrany na zónovou jsme tlak hostů přece jen zastavili a skóre se snížilo v 17 minutě na pouhých devět bodů. Kolín ještě jednou zvýšil náskok na čtrnáctibodový rozdíl, ale v závěru Vrubl se Sokupem a Fránou rozdíl snížili.
Ve druhé polovině se obraz hry příliš nezměnil. Kolín i nadále bezpečně kontroloval vývoj utkání a opět zvýšil na rozdíl šestnácti bodů. Bodová šňůra Pecky znamenala snížení opět na deset bodů, ale na víc jsme neměli. Zkušenější hosté nakonec bezpečně dotáhli zápas do vítězství.