1.liga ČR muži A (2008/2009)

61:67

15/05/2009 19:30

Popis zápasu

Do zápasu, ve kterém šlo o všechno, jsme vstoupili výborně, v 5. minutě 11:1 pro nás. V tento moment hry jsme hráli jednoduše, rychle a hlavně uvolněně. Jenže Vyšehrad během následných 5 minut skóre otočil a šel do vedení 18:13. Od tohoto momentu jsme to byli my, kdo tahal za kratší konec. Lehkost a jednoduchost z úvodních 5 minut byla ta tam, zatímco pražané hráli uvolněně, jednoduše a mnohem dravěji. Do poločasu jsme ještě zvedli hlavy a stáhli skóre na 27:30. Jenže během třetí čtvrtiny se nám nepovedlo náskok smazat a stále jsme prohrávali zhruba 4 bodovým rozdílem. Hráli jsme pomalu, upracovaně a příliš mnoho driblinku na rozehře nás značně eliminovalo. Naši dlouzí se přestali prosazovat a zcela evidentně na nás začala doléhat tíha domácího prostředí. Nebýt diváků, kteří nás neustále povzbuzovali, mimochodem se jich sešlo cca 900, prohrávali bychom o mnohem více. Do 4. čtvrtiny jsme tedy šli s mankem 4 bodů. Hned v 1. minutě nám Vyšehrad uštědřil ránu, trojka a úspěšná dvojka znamenalo vedení pražanů o 9 bodů. Samozřejmě všichni naší hráči věděli o, co se hraje a zbraně nikdo nesložil, jenže už to nešlo a hlavně chyběla i víra v sama sebe. Vyšehrad tak poslední zápas finále ukořistil pro sebe společně s postupem do MATTONI NBL. Musíme sportovně uznat, že Sokol Vyšehrad byl v tomto zápase lepším týmem a vyhrál zaslouženě. Speciální díky patří všem fandům a divákům, kteří nás po celý zápas neúnavně povzbuzovali, děkujeme.