BC Loko Plzeň "A" - BC Benešov
1.liga ČR muži A (2008/2009)

62:66

13/01/2009 19:30

Do zápasu jsme nastoupili bez zraněného Modra (koleno), Eismana (koleno) a pivot Frána hrál s bolestivými zády se sebezapřením. Z hruba v osmé sekundě zápasu potkala náš celek další pohroma a to vyhozené kolene Jirky Blackého. Podle lékařských prognóz se jedná o natažený nebo natržený postraní kolení vaz. I přesto jsme ze začátku zápasu měli nad soupeřem mírnou převahu. Sice jsme nijak zvlášť neoplývali v útoku, ale zhruba v 9.minutě 2.čtvrtiny jsme vedli o 10 bodů. V první fázi zápasu našim barvám vázl rychlý přechod a občasné špatné volení střeleckých pozic. Jenže ve 3.čtvrtině nás soupeř ještě více přitlačil. My začali chybovat a do konce čtvrtiny byl stav 43:43. V posledním dějství se přelévalo skóre z jedné strany na druhou když jsme zhruba 20 sekund před koncem vedli 62:60. Soupeř dokázal po faulu dvěma šestkami srovnat krok 62:62, 12 vteřin před koncem. Po následném vyhození jsme zachybovali při přihrávce a soupeře šel do vedení 64:62. Při následném útoku se nám nepovedlo skórovat a při dalším faulovaní Benešovských jsme tedy prohráli 62:66. Zcela určitě nás porážka může mrzet, ale tým bojoval a důležité je, že při zranění starších hráčů se vede začleňovat do hry mládé pušky, které svou dravostí dokážou přinést do hry pozitivní aspekty.