Krajský přebor muži C (2014/2015)

70:66
(14:17, 36:36, 55:52)

10/01/2015 18:00

Tento zápas byl prakticky přímým soubojem o průběžné druhé místo v tabulce (Slavoj Plzeň má zápas k dobru, ale i s Klatovy i s námi mají lepší vzájemné skóre). V prvním utkání nás Klatovské Áčko porazilo, a tak jsme jim měli co vracet. Jelikož jsme tento víkend neměli k dispozici domácí halu, tak jsme i toto utkání hráli na hřišti soupeře. Do zápasu vstoupili mnohem lépe a po šesti minutách jsme vedli 14:6. Dařilo se nám eliminovat soupeřovo podkošové hráče, a tak domácím nezbývalo nic jiného, než ostřelovat koš z dálky. Konec první čtvrtiny však domácím vyšel lépe a dotáhli skóre na tříbodový rozdíl. V druhé čtvrtině se bohužel domácí začali trefovat i z dlouhé vzdálenosti, což mělo za následek také otevření naší obrany ve vymezeném území. Náskok do druhé půlky jsme však neudrželi a po vyrovnané první půlce byl zápas zcela otevřený.

Ve třetí čtvrtině nám také kvůli zranění Honzy Šípka a problémům s fauly J. Doljaka začal dělat problémy domácí pivot P. Volmut. Stále jsme však s domácími drželi krok a rozdíl ve skóre byl stále maximálně pětibodový. V poslední čtvrtině jsme však ještě zabrali a po pěti minutách jsme získali vedení poprvé v druhém poločase. Bohužel závěr utkání se více povedl domácím. 20 vteřin do konce utkání jsme si po koši domácích vzali oddechový čas a za stavu 69:66 jsme měli šanci alespoň na srovnání a následné prodloužení. Nicméně připravenou akci se nám nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce, a tak se i v našem druhém letošním duelu radují z výhry Klatovští.

Letos se ale hraje systém každý s každým na čtyři kola, takže nás teď budou čekat proti Klatovům oba dva domácí zápasy, kde ještě budeme mít šanci jim tyto porážky vrátit.