Krajský přebor muži C (2013/2014)

73:72
(18:22, 39:44, 55:57)

26/04/2014 18:30

Dnes v podvečer jsme sehráli první finálový zápas proti týmu BK Sokolov. Již před utkáním jsme věděli, že sokolovští hrají velice fyzický basketbal a podle toho také byly před zápasové pokyny. Vstup do utkání se nám povedl a po 2 úspěšných trojkách jsme vedli 8:4 ve třetí minutě. Bohužel pak nastala útočná stagnace a soupeř si naopak tvrdou hrou do koše připisoval bod za bodem. Začali jsme diskutovat s rozhodčími a přestali hrát svoji hru. Zejména v prvním poločase nás hodně srážela velmi špatná úspěšnost trestných hodů. Jelikož jsme se dneska nemohli spolehnout na střelbu z dálky, bylo zapotřebí změnit přístup a začít hrát přímočařeji do koše. Minutu před koncem prvního poločasu jsme prohrávali už o 11 bodů, ale v poslední minutě jsme šesti rychlými body náskok stáhli na pouhých pět bodů.

Do druhé půlky jsme zkusili nasadit zónovou obranu, ale hned prvními třemi útoky se ji soupeři podařilo překonat. Nicméně jsme u ní zkusili ještě vydržet, soupeři se přestala dařit střelba z dálky a dobrým přistupováním a výbornou komunikací jsme dokázali Sokolov zastavit. Pomalu ale jistě jsme ukusovali z náskoku. Začali jsme proměňovat i trestné hody a na začátku čtvrté čtvrtiny už bylo skóre nerozhodné. Především díky výborné obraně se nám podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce, ale přece jen se nehraje na výhru, hraje se na celkové skóre z obou zápasů, takže zítra potřebujeme opět vyhrát. Za druhý poločas jsme soupeři umožnili pouhých 28 bodů a byl to od nás v obraně jeden z nejlepších výkonů této sezóny. A ačkoliv se hrál fyzicky velmi tvrdý basketbal, tak v zákrocích nebyly žádné zákeřnosti a odehrálo se to v rámci fair play.

Do zítřejšího zápasu nastupujeme s menší psychickou výhodou, ale všechno je otevřené. Děkujeme divákům za návštěvu a držte zítra palce i v odvetě v Sokolově.