27/01/2008 11:30

Trojky: 5/6

Fauly: 14/20

Šestky: 19/12, 13/9

Do zápasu jsme vstoupili s téměř kompletní sestavou, bez Petra Lišky, Venci Bohma a Martina Riedla. Úvod utkání vyšel především našemu Jirkovi Kaiserovi, který byl do 4.minuty jediným naším střelcem. Vedli jsme 11:6. Jenže vázl přechod do protiútoku, v obraně jsme nedokázali bránit soupeřovo jednoduché překřížení malých hráčů po příhře na pivota. Dále nám v obraně dělalo velké problémy nabíhání hráčů Klatov ze slabé strany a tudíž byl v poločase stav 43:42 pro naše barvy. Ve 3.čtvrtině jsme v sestavě udělali jednu nenápadnou, ale velice účinnou změnu. Nastoupili jsme jen s jedním klasickým pivotem Langem, třemi křídli Kaiserem, Bradou, Šmídem a na rozehrávce s Kozlem. Tým tak zrychlil hru a začal poměrně slušně kombinovat. Dále se k dobře střílejícímu Kaiserovi přidal Brada a zápas se začal pro nás vyvíjet více než dobře. V 8.minutě 3.čtvrtiny jsem vedli o 17 bodů. V tomto hracím období nás zdobila i kvalitní obrana, když jsme si velice slušně vypomáhali a dokázali eliminovat podkošové hráče. Jenže Klatovy nesložili zbraně a začali naše manko stahovat, když jejich prapor povznesli především Pavlíček a Bendl. Je nutné dodat, že kdyby naši hráči v tento moment proměnili 5 jasných šoupáku, mohlo být po náporu a zahrála si celá lavička. Jenže takhle v 7.minutě posledního dějství jsme vedli jen o 7. Po následném timeoutu se naše hra uklidnila, rozehrávač Kozel měl velice dobré nájezdy, kterými uvolňoval spoluhráče a střelci Kaiser a Brada trefovali koše se sniperskou přesností. Slavili jsme tak vítězství 81:70. Vzhledem k tomu, že se ve 3.minutě zranil náš hlavní podkošový hráč Tomáš Hauer je toto vítězství zcela určitě cené a chválihodné.