U14 žákovská liga (2011/2012)

81:66
(20:12, 37:32, 49:54)

01/10/2011 16:00

V prvním zápase nové sezóny nás čekal v oslabené sestavě (chyběli Císař, Černý, Schwob a Šťáhlavský) houževnatý soupeř BK Děčín. Severočeši nastoupili s odhodláním neprodat kůži lacino a naopak domácí borci rychle podlehli dojmu, že se nemůže nic stát. V první čtvrtinš drželo Lokomotivu nad vodou ještě duo Blažek - Kozák, v dalších dvou se však museli prostřídat a nikdo, snad s výjimkou mladého Rosti Jiráka, se k nim nedokázal bodově přidat. Naopak tým v těchto čtvrtinách přenechal iniciativu soupeři, který to i za přispění laxně bránících domácích využil měrou vrchovatou, když druhou i třetí čtvrtinu vyhrál. Do posledního dějství jsme tak šli s pětibodovým deficitem. Naštěstí jsme ve čtvrté čtvrtině konečně zabrali v obraně a bodově se probudili i další hráči, takže konečný stav 81:66 vypadá pro Lokomotivu až příliš lichotivě. Budiž tento domácí výkon pro hráče ponaučením, že žádný soupeř se sám neporazí. Je třeba zejména v obraně zabrat od začátku na 100 procent a pak si v útoku budeme moci dovolit semtam nějakou tu "minelu". Co se individuálních výkonů týká, nebojácný výkon předvedl Rosťa Jirák (ročník 2000), nezklamali ani o rok starší Mach, Morávek a David Vokroj.