TJ Lokomotiva Plzeň "C" vs. TJ Klatovy
Krajský přebor muži C (2009/2010)

68:65

10/01/2010 09:30

Do zápasu s prvním celkem tabulky jsme vstoupili nesoustředěně, líně a hlavně bez kombinace. Zatímco Klatovy hráli kombinačně a agresivně. Ve 3.minutě tak hosté vedli 8:3. Náš celek se poté probral, mnohem více jsme začali hrát signály a hlavně jsme se začali rychleji vracet a navzájem spolupracovat v obraně, v 6.minutě 18:11 pro nás. Zbylé 4 minuty první čtvrtiny jsme opět prospali a Klatovy šli do vedení 22:20. Ve druhé čtvrtině se opakoval scénář z úvodních 10-ti minut, jednou předvedli nápor hosté, pak zase domácí. Poločasové skóre 35:36 bylo spravedlivé. Třetí čtvrtina přinesla bojovný kombinační basketbal. Hosté jasně dominovali v kombinaci mezi dlouhými hráči a v tahu na doskok, zatímco domácí se opírali o kombinaci malých hráčů s dlouhými. Po třetí čtvrtině 52:54. Do posledního dějství jsme vstoupili famózně, 8 vstřelených bodů v řadě oproti 0 obdržených. Klatovy však po následném timeoutu zvýšili agresivitu a šli do vedení 64:63 v 7.minutě poslední čtvrtiny. Následoval oddechový čas domácích, kde než-li taktické pokyny jasně zaznělo, že musíme více bojovat, více běhat a hlavně hrát co umíme. To vše se do puntíku povedlo a mohli jsme slavit cenné vítězství když jsme zápas otočili opět spoluprací malých hráčů s dlouhými a dobrou střelbou šestek (6/4 v posledních 50 vteřinách). V zápase musíme vyzdvihnout výkon Tomáše Hauera, který díky své bojovnosti a vůli byl famózní v obraně a v doskoku pod oběma koši. Dalším kladem je výkon Dominika Šmída, který odehrál výborné utkání na obou stranách palubovky, kdy výborně bránil nejlepší hráče soupeře a v útoku tým podpořil body s dobrým procentem střelby. Jako poslední faktor, který nám umožňoval sehrát dobré utkání je minimum ztrát na rozehře, což je věc, se kterou má náš celek často problémy.