Krajský přebor muži C (2014/2015)

70:61
(19:6, 35:23, 57:38)

22/02/2015 10:30

V neděli dopoledne jsme sehráli přímý souboj o druhé místo v tabulce, jelikož obě mužstva měla doposud pouze tři prohry. Klatovské Áčko s námi má letos pozitivní bilanci, a tak jsme jim měli co vracet.

Začátek utkání byl rozpačitý z obou stran a jedna nepřesnost střídala druhou. Míč nám utíkal, otevřené střely jsme neproměňovali, nahrávky byly nepřesné, a tak jsme se museli odrazit od dobré obrany. Během prvních pěti minut tabule ukazovala skóre 5:2, ale poté jsme se začali trefovat. Z dálky se chytil Jirka Doljak dvěma přesnými trojkami a nakopnul nás k trháku. K tomu jsme nepřestávali zodpovědně bránit a získali si taky slušný třináctibodový náskok po první čtvrtině. Po krátké přestávce jsme pokračovali ve výborném výkonu a drtivým náporem jsme soupeře přehrávali na obou stranách hřiště. Po patnácti minutách byl stav 32:6 a schylovalo se k debaklu. Nicméně jsme začali hrát lehkovážně a soupeř naši nezodpovědnost v obraně trestal. V útoku jsme také přestali hrát to, co jsme si na začátku určili a nepřesnostmi jsme soupeři umožnili vrátit se do utkání. V poločase se náskok scvrknul již na dvanáct bodů, nicméně věděli jsme, že jsme dnes lepším družstvem a bude záležet jen na nás, co soupeři umožníme hrát.

Vstupem do druhé půlky jsme chtěli dát jasně najevo, že si jdeme pro výhru. Opět jsme zabrali v obraně a zrychlili přechod do útoku. Náskok se začal opět zvětšovat a na soupeři bylo vidět, že mu ubývají síly. Poslední čtvrtina s vedením dvaceti bodů však opět přinesla polevení a hosté, přestože hráli v šesti hráčích, nás začali opět přehrávat. Nikdo jsme nepochybovali, že bychom zápas nedotáhli do vítězného konce, ale tyto výkyvy by pro nás měli být alarmem pro budoucí zápasy. Je důležité držet koncentraci po celých čtyřicet minut a nedovolovat soupeřům byť i náznaky comebacku. Povinnou výhru pro vývoj sezóny jsme však získali, a tak se můžeme plně soustředit na nadcházející derby proti prvnímu Slavoji Plzeň. Podrobnosti o datu a čase tohoto utkání sledujte na našich stránkách.