Krajský přebor muži C (2013/2014)

82:65
(18:19, 46:37, 69:47)

09/11/2013 18:00 - 19:30

V sobotu jsme zavítali na horkou Domažlickou půdu, odkud se výhry nevozí nikdy snadno. Od začátku utkání proti nám stála zónová obrana. Z dálky se nám poměrně dařilo a s domácími jsme drželi krok. Jejich hra byla založena zejména sběhy do vymezeného území a tvrdou hrou do koše. Domažlický Prettl nám dělal pod košem značné problémy a snadnými koši trestal naše chyby. První čtvrtinu jsme hráli vyrovnaně 18:19. V druhé čtvrtině jsme selhávali hlavně v obraně a soupeř si začal budovat mírný náskok. Začali jsme diskutovat s rozhodčími nad jejich výroky a ztráceli zbytečně koncentraci. Slabší obrana se samozřejmě projevila negativně i na skóre, přece jen dovolit 46 bodů za první poločas je jednoduše moc.

Bohužel ve druhé půlce nám odešel útok a jen horko těžko jsme se prosazovali. Narozdíl od domácích jsme neproměňovali šestky a báli jsme se jít do kontaktu. Bodové manko stále narůstalo a my se stále nemohli najít. Za třetí čtvrtinu jsme dali pouhých 10 bodů a výhra se nám vzdalovala každou vteřinou. Hlavy jsme nesložili, ale dohnat 22 bodů za poslední čtvrtinu již bylo nad naše síly. Domažličtí ukázali, že i v 7 lidech se dá hrát a po výborném výkonu zaslouženě vyhráli. Zápas to byl na krájský přebor poměrně kvalitní a myslím si, že diváci viděli pěkný basket.

Gratulace soupeři a budeme se těšit na odvetu v Plzni.