Krajský přebor muži C (2013/2014)

65:88
(16:29, 34:54, 56:66)

24/11/2013 10:00

Dnes jsme odehráli zápas proti vítězům loňské sezóny a letošního poháru - Klatovům. Poslední dva zápasy se radovali právě oni a motivace byla tím pádem o to větší. Kvůli obsazenosti haly jsme požádali Klatovy o prohození zápasů. Klatovští souhlasili a tak jsme tedy vyjížděli jakožto hosté na venkovní zápas. Oba týmy nastoupily shodně v deseti hráčích. Hned od začátku jsme zvolili zónovou obranu, která nesla ovoce. Nicméně prvních pět minut se hrálo nerozhodně, protože soupeř měl v úvodu stoprocentní střelbu za tři body 4/4. Věděli jsme, že to nemůže vydržet věčně a jakmile se jim přestalo střelecky dařit, tak díky výborné obraně jsme těžili zejména rychlými breaky a tvrdou hrou do koše. V druhé pětiminutovce jsme domácím umožnili pouhé dva body a šňůrou 17:2 jsme si do druhé čtvrtky vypracovali 13i bodové vedení. V dobré hře jsme pokračovali i nadále a pomalu ale jistě náskok navyšovali. Oproti jiným zápasům jsme se nebáli atakovat přímočaře koš a "překvapivě" to fungovalo. Získávali jsme jeden faul za druhým a tři hráči základní pětky domácích se dokonce vyfaulovali. Do konce poločasu jsme ještě přidali a na tabuli bylo skóre 34:54.

Naše sebevědomá hra se projevila i o přestávce, kdy M.Kozel po dlouhých letech opět zasmečoval :). Do druhé půlky naskočil "opozdilec" O.Sýkora, který domácím přinesl zkušenosti na rozehře a řád ve hře. Bohužel jsme opiti vysokým vedením trochu polevili a střelecké procento šlo také výrazně dolů. Soupeř byl najednou rvavější a fauly se kupily naopak na naší straně. Zejména v poslední minutě třetí čtvrtiny jsme soupeři darovali zhruba 8 trestných hodů, které nám trochu přidělaly vrásky na čele. Do poslední části jsme tak šli již "pouze" s deseti bodovým vedením. Soupeře trápily již zmiňované fauly a po vyfaulovaní několika hráčů ubyla i trochu kvalita. Precizní obranou jsme nadále nutili protihráče k těžkým střelám a v útoku je trestali průniky do koše. Skvělé procento střel si i ve čtvrté čtvrtině drželi J.Brada a M.Kozel, kteří společně nastříleli 55 bodů. Domácí se již nezmohli na comeback a výhru jsme si bojovným výkonem pohlídali. Klatovům jsme tak vrátili předešlé porážky i s úrokem. O vítezství se dnes poctivou a kolektivní hrou zaslouží celý tým.

Soupeři děkujeme za vyhovění ohledně problému s halou a těšíme se na odvetu v Plzni.