Krajský přebor muži C (2012/2013)

94:58
(32:12, 56:28, 77:38)

05/01/2013 19:30

Do zápasu s Tachovem jsme si nemohli přát lepší nástup. Po třech minutách bylo skóre 13:0 a po pěti minutách dokonce již 20:2. V tento moment bylo důležité především nepolevit v obraně, protože na tuto úspěšnost střelby nelze spoléhat celý zápas. Zbytek první čtvrtiny byl již vyrovnaný, jen škoda několika zbytečných faulů ke konci čtvrtky a tím pádem darovaných trestných hodů - po první čtvrtině 32:12.

Tachovští se z první čtvrtky rychle oklepali a ukázali, že nám zápas nedají bez boje. Začali dravěji a v útoku to neslo ovoce. Nicméně naše procento střel z dálky zůstávalo nadále vysoké a i díky tomu jsme dohráli poločas do stavu 56:28.

V druhém poločasu na nás soupeř nasadil zónovou obranu, s kterou jsme měli místy problémy. I přesto, že se nám střelecky nedařilo jako v prvním poločase, jsme dokázali využít velké slabiny zónové obrany - doskoku. I za celkem příznivého stavu jsme nepolevili a sbírali jsme jeden útočný doskok za druhým a následně je trestali. V obraně jsme hráli nadále kompaktně a zodpovědně a povolili soupeři pouze 10 bodů. Po třetí čtvrtině 77:38.

Poslední čtvrtina se dohrávala v trošku hektickém stylu. Nepřesnosti v přihrávkách se kupily na obou stranách, z čehož pramenilo větší množství rychlých protiútoků. A ačkoliv soupeř tuto část vyhrál, o vítězství jsme se již nebáli.

Tímto zápasem bych také rád přivítal naší novou posilu - Míru Dvířku.

+zápasu: nástup do zápasu, rozložení bodů na více hráčů, zodpovědná práce na doskocích, střelba z dálky

-zápasu: místy zbrklé zvolení střeleckých pozic, poměrně vysoký počet ztrát, 4. čtvrtina