Krajský přebor muži C (2011/2012)

69:53
(24:14, 13:6, 24:16, 8:17)

17/03/2012 19:00

Zápas o čelo tabulky nezačal dobře. Hosté dorazili k zápasu 10 minut po plánovaném začátku zápasu. To mělo samozřejmě vliv na jejich vstupu do utkání, když neměli čas na rozcvičení. Ve 2 minutě 6:0 respektive 12:2 pro nás. V tento moment zápasu nedávali Mariánky téměř nic, krátké střely, dlouhé střely a ani šestky. My jsme se snažili dobře bránit a v útoku využívat souhru všech hráčů. Sice se nám to nedařilo na 100%, ale 10-ti bodové vedení po první čtvrtině bylo zasloužené. Ve druhé čtvrtině se naplno rozjel boj. Mariánky se snažili o těsnou obranu od zhruba poloviny hřiště, zatímco my chtěli hrát pořád to svoje. Ale plán, neztrácet a nedovolovat tak hostům snadné koše se nám dařil. Poločasové vedení o 17 bodů bylo možná malinko překvapivé, ale zasloužené. Ve druhém poločase pokračoval boj. S tím přišla krize na oba týmy. Strašné množství chyb, nevyužité střely, šestky, zkrátka vše na co si vzpomenete. I přesto se nám povedlo v průběhu čtvrtiny vést až o 25 bodů a prakticky bylo hotovo. I když se hosté nadále snažili a obranu ještě vytáhli tak na zvrat neměli sílu, morálku a ani kvalitu. Nakonec jsme tedy vyhráli. Tím jsme utvrdili svou vedoucí pozici v tabulce a svému pronásledovateli odskočili na 4 body. Závěrem musíme sportovně uznat, že zápas svou kvalitou v žádném případě nedosahoval toho co by měl, když se hrálo o první místo. Strašné množství chyb na obou stranách, mnohdy až nebasketbalové řešení herních situací a mnohdy chaotické pobíhání všech protagonistů bylo místy až k smíchu. Nic méně je lepší blbě vyhrát než hezky prohrát a vítězství se počítá.

+zápasu: bojovnost, výkon Hauera a Kaisera, týmový duch i přes mizerný výkon, důležité vítězství

-zápasu: chyby, chyby a zase chyby, přihrávky přes presující hráče