73:80
(16:20, 20:17, 12:19, 25:24)

04/03/2012 15:00

Popis zápasu

Dnešní zápas byl pro náš celek takovým testem, zda můžeme nebo nemůžeme v této sezoně pomýšlet na vítězství v soutěži. Klatovy jsou na domácí palubovce velice silné a letos ještě nepřemožené družstvo. Náš přímý konkurent o první příčku, Mariánské Lázně zde prohráli.

Do zápasu jsme vstoupili energičtěji a ujali se vedení 9:2. Jenže domácí kontrovali svou největší zbraní, hrou na své pivoty. Na konci čtvrtiny byl stav 23:16 pro nás. Ve druhé čtvrtině se celkově přitvrdilo. To více vyhovovalo Klatovův, které se od 6 do 8 minuty ujali vedení 34:29. Nás v tento moment zrazovala především střelba. Do té doby téměř neomylnému M.Kozlovi se přestalo dařit a další střelec se nenašel. Jenže naše enormní bojovnost a několik získaných míčů neslo ovoce. Poslední 2 minuty 2.čvrtiny jsme vyhráli 8:2 a povedlo se nám jít opět do vedení 37:36. Do druhého poločasu jsme nastoupili s jasným cílem, bránit lépe pick and roll soupeře a především nepřebírat. To mělo za výsledek snížení hry domácích pod koš. My zatím našli další střelce (Brada, Běl a znovu se přidal M.Kozel). Do konce čtvrtiny se nám tak povedlo jít do vedení o 8 bodů a to i přesto, že jsme nedali snad 10 jasných otevřených střel. To kdyby padlo, tak mohlo být rozhodnuto dříve, ale na kdyby se to nehraje. Bylo jasné, že Klatovy v posledních 10-ti minutách nic nevzdají a to se taky stalo. Hra ještě více přitvrdila, ale na obou stranách. Nám se však povedlo neustále domácí držet na rozdíl minimálně 4 a maximálně 10-ti bodech. V této fázi zápasu hru neskutečně oživil Milan Běl. Vstřelil důležité body, ale především dobře rozehrával a neztrácel. Když jsme, minutu před koncem odskočili na 9 bodů bylo rozhodnuto. Na závěr musíme pogratulovat k výkonu mladičkému rozhodčímu Tomanovi, který byl na takto vypjatý zápas sám a odvedl exceletní výkon a zápas zvládl na jedničku.

+zápasu: bojovnost, kolektivní obrana, defenzivní výkony Jíši, Šmída, Hauera a Altmana, minimum ztrát, nálada v týmu a podporováni jeden druhého, celkově týmový duch

-zápasu: nízké procento střelby z delší vzdálenosti, špatná výpomoc v obraně, v 1.poločase při shození na dlouhého na slabé straně