1.liga ČR muži A (2008/2009)

61:74

05/04/2009

Popis zápasu

Nedělní utkání jsme začali podobně jako v sobotu, šli do mírného vedení, a vše nasvědčovalo tomu, že konečně zlomíme odpor soupeře. První čtvrtinu jsme vyhráli 14:18, ale po ztrátě koncentrace a obdržení několika lehkých košů šel celek domácích opět do vedení a v poločase vedl 41:33. Bylo před námi možná posledních 20 minut letošní sezóny a ztráta na soupeře 8 bodů. Změna taktiky a zvýšená agresivita v obraně začala pomalu přinášet ovoce a třetí čtvrtinu jsme vyhráli o 9 bodů. Stav na ukazateli 53:54 jasně nasvědčoval, že přijde desetiminutovka pravdy s vynikajícím basketbalem na obou stranách. Naši hráči ještě přidali další rychlostní (hlavně v obraně) atupeň a ve 37.minutě jsme vedli 67:57. Družstvo domácích bylo v té době pod obrovským psychickým tlakem, což se projevilo neproměňováním střel a zbytečných ztrát mičů. Poslední tři minuty se změnily na boj s časem a řadu taktických faulů ze strany domácích, které jsme skoro neomylně (6/5 trestné hody) trestali a udržovali si stále 10-ti bodové vedení. Po velmi kvalitním výkonu zvláště ve druhém poločase jsme zvítězili 74:61 a vrátili čtvrtnále play off do Plzeně na naší domácí palubovku.