BC Loko Plzeň "A" - Proton Zlín
1.liga ČR muži A (2008/2009)

71:70

06/12/2008 19:00

Do zápasu lépe vstoupili domácí. Dařilo se nám využívat soupeřových chyb v obraně a 6.minutě jsme vedli 10:0. Jenže poté jako bychom polevili, začali jsme chybovat v útoku, především v přihrávkách a soupeř pomalinku dotahoval svou ztrátu. Ve druhé čtvrtině jsme zlepšili obranu, začali jsme více vnikat do vymezeného území soupeře a vytvořili jsme si 13-ti bodové vedení. Jenže poté jsme opět začali chybovat a soupeři se do poločasu podařilo stáhnout náskok na přijatelných 5 bodů. Po poločase byl mnohem aktivnější Zlín. Nejen, že se mu podařilo snížit ale po několika úspěšných trojkách šel dokonce do vedení 44:41, v 6.minute třetí čtvrtiny. Od této chvíle se hrál vyrovnaný zápas. Jednu chvíli vedli hosté, po chvíli zase my. V 5.minutě poslední čtvrtiny si Zlín vytvořil 6-ti bodové vedení a podle skleslého projevu našich hráčů vše vypadlo, že si z Plzně odveze výhru. Jenže v tento moment zasáhlo mládí. 18-ti letý Václav Honomichkl svou dravostí a tahem na koš sbíral body pro tým a především díky němu se taktéž hromadili fauly hostujících hráčů. Domácí tak šli úspěšnou trojkou v 10.minutě do vedeni 68:66. Zlín však kontroval nájezdem Šimáčka, 70:70. Do konce zápasu zbývalo 23 vteřin. Míče se ujal domácí kapitán Tomáš Kubizňák. Při snaze počkat na samotný závěr zápasu však na půlce přišel o míč. Jenže s hostujícím hráčem, který se řitil na koš se vrátil Honomichl a donutil ho ke krokům. Domácím tak zbývalo zhruba 7 vteřin na zakončení. Míč se dostal opět do rukou domácího kapitána, který byl při střele za 3 body 1,2 vteřiny před koncem dosti nevybíravě faulován. První šestku ješte neproměnil, ale druhá již skončila v koši. Třetí pokus Tomáš jen nahodil, čímž znemožnil Zlínu jakékoli zakončení. Domáci tak mohli sklavit těsnou, ale velice důležitou výhru. Zápas zcela určitě nebyl z naší strany ideální. Dělali jsme přiliš mnoho chyb v přihrávce a driblingu. Pozitivem zápasu byl však výkon mladíčka Honomichla, který svým dravým výkonem dokázal zvednout celý tým a nasměrovat ho vítězství.