Krajský přebor muži C (2014/2015)

85:51
(14:15, 43:36, 66:44)

08/02/2015 15:00

V neděli nás čekal soupeř, který je schopný hrát vyrovnané zápasy s každým v KPI, za předpokladu, že se sejdou v optimální sestavě. Do rotace se jim vrátil uzdravený J. Jiřinec, nicméně nepřijely některé jiné opory (Prettl, Vondrovic aj.).

Vstup do utkání byl poněkud rozpačitý z obou stran a první čtyři minuty se příliš pohledný basketbal nehrál. Poté se již oba týmy začaly pravidelně prosazovat a vedení se stále přelévalo z jedné strany na druhou. Dvěma přesnými trojkami ke konci první čtvrtiny si hosté vypracovali nejtěsnější vedení - 14:15. Druhá čtvrtina se nám ale útočně velmi povedla. Hráli jsme agresivně do koše, o čemž svědčí i vysoké číslo trestných hodů. Bohužel v obraně jsme umožnili hostům spoustu bodů a nepodařilo se nám si vytvořit větší náskok do druhého poločasu. Před poločasem bohužel nešikovně došlápnul dříve zmiňovaný Jakub Jiřinec a pro pouze osmičlenné hostující mužstvo to bylo velké oslabení.

Do druhého poločasu bylo zapotřebí přenést část energie také do obranné poloviny. To se nám povedlo i díky široké lavičce, kdy si zahrálo všech jedenáct hráčů a síly jsme tak mohli rozložit. Ačkoliv domažličtí utkání nevzdávali, síly jim tentokrát nestačily a pouhých patnáct bodů za druhých dvacet minut k výhře nevedlo.

Za naše barvy si také odbyl premiéru Adam Lejsek - mladší z bratrské dvojice. Derniéru v letošní sezóně si naopak pěkným výkonem užil Honza Bejček, který odlétá na studijní pobyt do zahraničí. Děkujeme soupeřům za pěkný zápas a fanouškům za podporu.