Krajský přebor muži C (2013/2014)

53:62
(10:15, 27:28, 35:47)

25/10/2013 20:30

Úvod utkání se nám povedl výborně. Od první minuty jsme důsledně bránili, nepouštěli soupeře k jednoduchým střelám a rychlými přechody jsme už ve 2. minutě měli mírný náskok 0:6. V obraně jsme dál pracovali a soupeři umožnili minimum košů, nicméně jsme se začali trápit na útočné polovině. Částečný vliv na to měla houževnatá obrana soupeře, ale také tvrdé koše a desky, které jsou pro halu na Slavoji typické. Po první čtvrtine 10:15. Střelecké trápení bohužel zůstalo i do druhé čtvrtky, které bylo ještě více vidět ve chvíli, kdy soupeř začal hrát zónovou obranu. Najednou jsme nevěděli co hrát a naše hra v útoku byla velmi chaotická. Dělali jsme spoustu chyb při rotaci balónu a každou naši ztrátu soupeř trestal body z rychlých protiútoků. Ztracené vedení jsme ještě do konce poločasu stihli získat zpět, ale věděli jsme, že v druhé půlce budeme muset naši hru výrazně zlepšit, pokud chceme pomýšlet na vítězství.

V druhé půlce se nám začala dařit i střelba z delší vzdálenosti a šňůrou 10:0 jsme začali brát utkání do svých rukou. Do poslední čtvrtiny jsme šli díky 12i bodovému vedení trochu klidnější, ale nikdo nečekal, že se soupeř vzdá bez boje. Díky široké rotaci, jsme měli ke konci více sil a mohli hrát i nadále rychlé přechody, s kterými měli domácí problémy. Byli nuceni často faulovat a my tak měli příležitost navyšovat skóre trestnými hody. Bohužel v tomto zápase bylo naše procento trestných hodů žalostné (50% 20/40) a sami jsme si tak závěr utkání komplikovali. Zápas jsme i přes rozpačitý výkon nakonec zvládli dotáhnout do vítězného konce a vezeme si cennou výhru z palubovky "Masny", která má také určitě ambice na přední příčky v tabulce.

Děkujeme divákům, že přišli podpořit a soupeři za pěkný zápas.